“A” TÝM | 1. ZÁPAS | ČTVRTFINÁLE PLAY-OFF | SEZONA 2023/2024

ÚTERÝ | 19.03. | 19:00 | SH LOKOMOTIVA PLZEŇ

Vyvrcholení ligy je tu ! Liberečtí skončili v základní části na tradičním sedmém místě a tak vyzvali v play-off druhý celek tabulky – SK Interobal Plzeň. Severočechům se v celé své ligové historii ještě nepodařilo svého soupeře obrat o jediný bod. Za zmínku snad stojí pohárová výhra FTZS z roku 2016. Před osmi lety náš ještě druholigový oddíl vyřadil Plzeň v rámci celorepublikového osmifinále. Plzeň vedla po poločase 2:0, ale Liberec dokonal obrat na 4:3. V sestavě tehdy nechyběly naše stálice Vogt, Žoček a Pavel Bína.

Ale zpět do reality. Nabuzený Liberec odcestoval na západ Čech plný energie a to dokazoval po celých 40 minut. Mladá sestava trenéra Vrabce sekundovala favoritovy, což se bohužel neodrazilo v konečném skóre. Liberec měl hned několik samostatných nájezdů na Němce či Vahalu, ale ani jeden nebyl přetaven v branku. Síť se nepodařilo rozvlnit ani Jelínkovi, který kopal 10ti metrový kop.

Zkušený Interobal se prosadil celkem 5x a chopil se vedení v sérii 1:0. Druhé střetnutí je na programu již tento pátek !!!

SK Interobal Plzeň x FTZS Liberec – 5:0 (2:0)
Stav série: 1:0

x

x

Ohlas Tomáše Jelínka (hráč Liberce)

” Myslím si, že se ukázal problém, který nás trápí celou sezonu. I dnes jsme měli minimálně dvě vyložené šance, které ale nejsme schopni proměnit. Dalo by se říct, že je výsledek pro nás krutý, ale Plzeň ukázala svou kvalitu. Doufám, že je v domácím prostředí ještě více potrápíme.“

Ohlas Dominika Vogta (brankář Liberce)

” Plzeň se dostala do vedení už v prvním poločase po naší chybě. Soupeř je hrozně silný v kombinaci a dokážou si připravit akce až do prázdné brány. Myslím si, že jsme měli dost šancí, které jsme bohužel neproměnili. Určitě bychom si aspoň jeden gól zasloužili.“

Ohlas Marka Kopeckého (trenér Plzně)

” Výhru bereme, protože na to se v play-off hraje. Z některých stran to ale nebylo dobré, takže si máme co říct. Mrzí mě zranění brankáře, se kterým už nemůžeme letos počítat.“