“A” tým | 22. kolo | 1. FUTSAL liga | Sezona 2023/2024

Pátek | 08.03. | 20:00 | STAREZ ARÉNA, BRNO

V rámci posledního kola základní části vycestoval Liberec na horkou půdu Helasu Brno. Tým, který měl před utkáním jistotu 4. místa. Svěřenci trenéra Vrabce odjeli do moravské metropole s odhodláním potvrdit výhru v rámci prvního vzájemného střetnutí, které FTZS ovládl pod Ještědem přesvědčivě 7:3.

I přes to, že domácí byli mírným favoritem, byl to Liberec, který otevřel skóre zápasu. Po ukázkovém protiútoku se prosadil technickou střelou k tyči KUBA DANĚK – 1:0. Liberečtí pozorně bránili a čekali na své příležitosti. Srovnání mohlo přijít ze sálovek Cupáka, který ale ze 6ti metrového kopu ztroskotal na skvěle chytajícím VOGTOVI. Tento zlomový moment Liberec ještě více semkl a byla mu za to odměnou šťastná branka TOMÁŠE JELÍNKA z přímého volného kopu – 2:0. Třetí hřebíček do rakve zasadil Helasu MAREK BÍNA, který obstřelem dovršil poločasové vedení FTZS 3:0

Druhý poločas začal opět lépe pro hosty. Brejk sice Brazilec ALLANZIN nevyřešil přesně, ale pomocí teče vracejícího se Cupáka se mohli Severočeši radovat z komfortního náskoku – 4:0. Ve 31. minutě se dočkal i Helas. K odraženému míči se ve vápně dostal Cupák a snížil na 1:4.

Závěr zápasu velké drama nepřinesl a tak se mohl Liberec radovat z povzbuzujících 3 bodů do tabulky před blížícím se play-off ! V něm Liberec narazí na druhý tým tabulky – Interobal Plzeň !!!

Helas Brno x FTZS Liberec – 1:4 (0:3)

Daněk, Jelínek, Bína M., vlastní

David

Ohlas Dominika Vogta (brankář Liberce)

” Se svým výkonem jsem spokojený, ale ještě spokojenější jsem s naším týmovým výkonem. Dnešní zápas se nám povedl vyhrát obětavostí, nasazením a také se k nám přiklonilo štěstí. Mně osobně se na Helas docela daří, ale největší uznání patří klukům, to co dnes předvedli na palubovce byla fantazie.“

Ohlas Jakuba Krištofa (hráč Helasu)

” Hráli jsme padesát na padesát. Ofenzivně jsme na tom byli lépe, ale do obrany jsme nešli na sto procent. Byli jsme sice více na míči a více kombinovali, ale na více gólů, než na jeden, to bohužel nestačilo.“