“B” tým | 20. kolo | 2. liga Západ | Sezona 2023/2024

Neděle | 18.02. | 19:30 | SH Harcov, Liberec

První ze série tří posledních domácích utkání sezony 2023/2024 bylo na programu v neděli. Liberecká rezerva přivítala Tiradores Ústí nad Labem. Tým, který usiluje o setrvání v druhé nejvyšší soutěži. Svěřenci trenéra Razáka prožívají opačné pocity, než-li na začátku ligy. Již 5 zápasů v řadě nevyhráli a chtěli tuto nepříjemnou sérii utnout právě doma s Ústím.

Úvod zápasu se Liberci povedl. Skóre otevřel parádní dělovkou GSCHWENTNER – 1:0. Soupeř skóre otočil, na což okamžitě zareagoval Brazilec DAVID a opět stav srovnal na 2:2. Do poločasu se stihl trefit také jeho krajan ALLANZIN, který bodlem vymetl ve 14. minutě šibenici a stanovil tak poločasové skóre na 3:2 pro domácí.

Druhá dvacetiminutovka byla opět vyrovnaná. Soupeři se povedlo znovu stav na světelné tabuli otočit – 3:4. Na 4:4 rozvlnil síť svým druhým gólem DAVID MESQUITA. V závěru Liberec kopal hned tři 10ti metrové kopy, ale ani jeden ze střelců šanci překlopit výhru na stranu Liberce nevyužil a tak přišel trest. V posledních dvou minutách si nerozuměl Zounek s nabíhajícími hráči a soupeř chyby v obraně využil – 4:5

Rezerva tak protáhla negativní sérii na 6 utkání v řadě bez výhry a čekají ji poslední dvě utkání sezony (Kadaň, Sparta) !!!

FTZS Liberec „B“ x Tiradores Ústí n. Labem – 4:5 (3:2)

Sestava
Dlask, Plechatý – Rumler (K), Šíma, Gschwentner, Patrman, Tomov, Zounek, Hořák, Allanzin, David

David 2, Allanzin, Gschwentner

Rumler, Šíma, Patrman

Ohlas Davida Mesquity (hráč Liberce)

” Byl to z obou stran rychlý a důrazný zápas. Soupeř rozhodně nebyl lepší než my, ale rozhodlo naše proměňování šancí. Měli jsme mnohem více šancí, ale buď jsme trefovali brankáře nebo volili špatná řešení. V závěru se navíc štěstí přiklonilo na stranu soupeře, když náš brankář předvedl dva skvělé zákroky, ale míč se stejně odrazil k jejich volnému hráči, který vstřelil rozhodující branku.“

Ohlas Václava Starého (trenér Tiradores)

” Senzace! Jen se potvrdila má slova před zápasem. Plnili jsme vše, co jsme si řekli. Pohledný futsal se sladkou tečkou pro nás. Domácím chci poděkovat za předvedenou hru okořeněnou brazilskými posilami. Osud zápasu měli v závěru několikrát na vlastních sálovkách, ale pohrdli tím a nabídli to nám. A my se v aktuální formě víckrát vybízet nenecháme.“