“A” tým | 17. kolo | 1. FUTSAL liga | Sezona 2023/2024

Pátek | 02.02. | 19:30 | SH Dukly Liberec

Na středeční dohrávku s Mělníkem navazovalo 17. kolo nejvyšší soutěže. Do Liberce zavítali po roční odmlce ŽV Brno, kteří se znovu probojovali mezi futsalovou elitu. První vzájemný duel tohoto ročníku skončil na Moravě nerozhodě 5:5 a tak se dal očekávat vyrovnaný zápas. V úvodních minutách se tak opravdu dělo. Šance byly k vidění na obou stranách, ale byli to Vlci, kteří se chopili vedení 1:0 díky trefě Koutného. Liberec po zbytek poločasu do svého soupeře bušil ze všech stran. Buď zasáhla obětavá obrana, brankář Večeřa nebo konstrukce branky. Srovnání nepřinesl ani 10ti metrový kop v poslední minutě poločasu.

Úvodem druhé dvacetiminutovky se prosadil individuálně kouzelník ALLAZIN – 1:1. Liberečtí následně bohužel doplatili na individuální chyby v obraně a dopustili soupeře odskočit na rozdíl až 1:5. Následně korigoval na zadní tyči DANĚK – 2:5. Poslední trefu do prázdné branky Moravanů si připsal Havlín a tečku za duelem udělal TOMÁŠ JELÍNEK, který v power-play vymetl šibenici – 3:6

Liberec bohužel povedenou sérii neprodloužil a čekají ho závěrečná 4 ligová kola (Plzeň, Chrudim, Slavia a Helas Brno) !!!

FTZS Liberec x ŽV Brno – 3:6 (0:1)

Allanzin, Daněk, Jelínek

Žampa 2, Vik

Ohlas Dominika Vogta (brankář Liberce)

” Přirovnal bych to k zápasu s Chomutovem. Rozhodlo naše neproměňování šancí. Soupeř hrál dobře, vycházelo jim spoustu věcí. Přišlo mi, jako by tu výhru chtěli víc. Nás srazily individuální chyby.“

Ohlas Radka Tomana (trenér ŽV Brno)

” Dnes jsme podali výborný výkon, naše tvrdá práce v TJ se pomalu zúročuje. V důležitých momentech nás podržel vynikající gólman Večeřa. Jdeme dál s pokorou do dalšího zápasu a doufám, že navážeme na dnešní výkon.“