“A” tým – 15. kolo | 1. FUTSAL liga – Sezona 2023/2024

Neděle – 21.01. – 19:30 – SH Dukly Liberec

Futsalovou neděli zakončily zápasy našich seniorských mužstev. Na Duklu přijela poslední Olomouc a cíl byl jasný. Potvrdit výkon proti Kadani a nadále se držet v bojích o play-off.

Svěřenci trenéra Vrabce začali velmi aktivně, kdy si vytvořili několik slibných příležitostí. Brazilské duo Allanzin – David šlo dokonce samo na bránu, ale ani to gól nepřineslo. Liberec zachránil KUBA DANĚK, který ztečoval míč za záda skvěle chytajícího Javorského. Hanáci si také vytvořili své šance a FTZS si koledoval o vyrovnání. To přišlo hned zkraje druhé půle, kdy se prosadil Lapčík – 1:1. Severočechy tento moment správně nakopl a spustili golostroj, který odstartoval ALLANZIN dělovkou do šibenice – 2:1. Dále se prosadil 2x TOMÁŠ JELÍNEK a napodruhé Brazilec ALLANZIN – 5:1. Trenérské duo vyslalo do druhé dvacetiminutovky bratrské duo Vyčítal – Zounek a to byl velmi dobrý tah. Zounek během dvou minut naservíroval dvě branky právě svému bratrovi VYČÍTALOVI – 7:1. A jelo se dál. Špatně vyřešená power-play SKUP znamenala branku pro VIKTORA ŽAMPU – 8:1. Devátou a poslední branku Liberce obstaral Brazilec DAVID, kterého s přehledem našel kapitán Žoček. Hanáci v závěru stihli ještě korigovat na 9:2 díky kapitánu Zapletalovi.

FTZS potvrdil roli favorita a upevnil si díky další vysoké výhře své postavení ve středu tabulky 1. FUTSAL ligy !!!

FTZS Liberec x SKUP Olomouc – 9:2 (1:0)

Allanzin 2, Jelínek 2, Vyčítal 2, Daněk, Žampa, David

Zounek 2, Allanzin, David, Vik, Žoček

Ohlas Dominika Vogta (brankář Liberce)

” Ze začátku zápasu to byla taková naše klasika, kdy jsme zahodili několik velkých šancí. O poločase jsme udělali několik změn a druhá půle už byla z naší strany mnohem lepší. Vypracovali jsme si další šance, které jsme už proměnili a dařilo se nám trestat soupeřovy chyby.“

Ohlas Jana Křižáka (hráč Olomouce)

” Bohužel jsme neproměnili několik tutovek, hráli jsme dobře a týmově, ale chybělo nám potřebné štěstí. Soupeř byl efektivnější v koncovce. Power-play už byl z naší strany vabank.“