“A” tým – 10. kolo | 1. FUTSAL liga – Sezona 2023/2024

Pátek – 01.12. – 19:30 – SH Dukly Liberec

První prosincový den patřil libereckému A-týmu, který na domácí palubovce přivítal před kamerami ČT Sport favorizovaného soupeře – Helas Brno. Svěřenci trenéra Vrabce toužili po vítězství, které mohlo tým přiblížit k místům, kde se FTZS chce pohybovat.

Úvod zápasu patřil jednoznačně Severočechům. Byla to znovu brazilská akvizice RABISCO, která svými dvěma brankami otevřela skóre zápasu – 2:0. Helas dokázal snížit díky Svobodovi, který využil špatného postavení při rohovém kopu – 2:1. Liberec se nenechal zastrašit. Allanzin přichystal míč ZOUNKOVI a ten se na pěti metrech nemýlil – 3:1. Tak skončil první poločas, ve kterém Liberec jasně dominoval.

Skóre se měnilo hned po poločase, kdy signál z autu zužitkoval JELÍNEK – 4:1. Helas znovu odpověděl. Ze středu hřiště se prosadil slovenský reprezentant Směřička – 4:2. Bohužel pro liberecké neudržel nervy na uzdě skvěle hrající Rabisco a viděl za faul loktem ČK. Z následné přesilovky se prosadil Havel a bylo to už pouze o gól – 4:3

Severočechy tento moment semkl a na hřišti už byl pouze jeden tým, který si šel za vítězstvím. Na 5:3 se po krásné individuální akci prosadil ALLANZIN. Šestou branku vsítil netradičně hlavou kapitán ŽOČEK, kterého našel přesným výhozem Vogt – 6:3. Tečku za zápasem udělal svým druhým gólem v utkání JELÍNEK, který pečetil do prázdné branky na 7:3 !!!

FTZS tak dokráčel k přesvědčivé a zasloužené výhře, čímž se přiblížil ke svým konkurentům ve středu tabulky.

FTZS Liberec x Helas Brno – 7:3 (3:1)

Rabisco 2, Jelínek 2, Žoček, Zounek, Allanzin

Bína M. 2, Allanzin 2, Daněk, Rabisco, Vogt

Ohlas Tomáše Galii (trenér Helasu Brno)

” Porážka v Liberci je naprosto zasloužená a otevřeně si musíme říci, že jsou naše výkony za poslední měsíc velmi naivní a bezduché. Chceme-li se opět herně zvednout musíme do své hry znovu vrátit základní principy, od kterých se budeme moci odrazit. Bohužel se na nás výrazným způsobem projevuje absence pravidelného tréninkového procesu.“

Ohlas Dominika Vogta (brankář Liberce)

” Jsme všichni strašně rádi, že jsme doma vyhráli, pomohlo nám vystřelení prvních dvou gólů a plnění taktiky trenéra. Ve druhé půli nás srazilo vyloučení Rabisca, ale týmovým výkonem jsme se z toho dostali. Chtěl bych všem klukům poděkovat, jak dnes bránili a nechali na hřišti vše a díky tomu zůstaly tři body doma.“