“A” tým – 9. kolo | 1. FUTSAL liga – Sezona 2023/2024

Pátek – 17.11. – 19:30 – SH Dukly Liberec

V pátek zahájil ligový A-tým víkendový futsalový maraton. Ve sváteční den zavítal pod Ještěd tým z popředí tabulky – pražská Slavia. Liberci již několikrát ve vzájemných střetnutích unikl zisk bodu v poslední minutě utkání a tak šli svěřenci trenéra Vrabce do další konfrontace s velkým odhodláním.

První poločas nabídl vyrovnaný stav a to doslova. Více ze hry měli Pražané, kteří 2x nastřelili brankovou konstrukci nebo ztroskotali ne skvělém Vogtovi. Za prvních dvacet minut branka k vidění nebyla a tak se šlo do šaten za nerozhodného skóre 0:0.

Druhá dvacetiminutovka přinesla obdobný obraz hry. Liberec poctivě bránil a chodil do protiútoků, které se mu nedařilo přetavit v první gól zápasu. Ve 25. minutě se ozval Hrdina, který milimetrovým pasem našel Havrdu, jenž otevřel skóre utkání – 0:1. Dvoubrankové vedení SKS pojistil chytrou ranou Křemen, který využil chyby posledního hráče Liberce – 0:2. No a třetí branku vsítil tentýž hráč po pasu rozdílového Hrdiny – 0:3

Liberecká závěrečná power-play přinesla snížení. RABISCO se otočil po pasu kapitána Bíny P. a snížil na konečných 1:3. Na více se Severočeši nezmohli a odešli z utkání bez bodu.

FTZS Liberec x SK Slavia Praha – 1:3 (0:0)

Rabisco

Bína P.

Ohlas Zdeňka Slámy (trenér pražské Slavie)

” Jsem rád, že jsme to nakonec zvládli. Přiznám se, že se mi líbí, jak Liberec hraje, mají mladý, běhavý tým, který má před sebou určitě budoucnost. Je trochu paradox, že Honza Křemen, který se sám dobře necítí, a říká, že mu to nejde, nakonec zápas rozhodl. Jsem také rád, že máme tak vyrovnané gólmany, Adam nás dnes podržel, byl to složitý zápas pro něj, dlouho neměl práci, pak musel vytáhnout výborné zákroky.“

Ohlas Dominika Vogta (brankář Liberce)

” Myslím si, že první poločas byl z naší strany dobrý. Dobře jsme bránili a měli ojedinělé šance. Slavia sice potvrzovala roli favorita a vytvořila si více šancí, ale my drželi skvělý poločasový výsledek. Nakonec je z toho hořká prohra. Sami nedáváme góly a děláme chyby, které takto zkušený tým potrestá. Pak zápas těžko honíme.“