“A” tým – 8. kolo | 1. FUTSAL liga – Sezona 2023/2024

Sobota – 11.11. – 18:00 – SH Heřmanův Městec

V sobotu bylo na programu osmé kolo nejvyšší soutěže. Liberec zavítal na půdu svého soka z loňské čtvrtfinálové série play-off – FK Chrudim

Papírový favorit byl jasný, nicméně liberečtí chtěli na kvalitní sériové zápasy navázat, ale to se bohužel nestalo. Severočeši propadali ve všech herních aspektech a inkasovali za první dvacetiminutovku hned 8 branek.

Do druhého poločasu trenér Vrabec změnil taktiku a to se projevilo i na výsledku. Bohužel ani jedna ze slibných šancí, do kterých se dostával primárně Marek Bína využita nebyla, Chrudim přidala další dva zásahy a utkání skončilo hrozivým výsledkem – 10:0

FK Chrudim x FTZS Liberec – 10:0 (8:0)

Ohlas Pavla Drozda (hráč Chrudimi)

” Do utkání jsme dobře vstoupili, hráli jsme hodně aktivně a plynuly z toho pěkné branky. Druhý poločas již byl ospalejší, ale naše vedení bylo zasloužené. Jsem rád za naše vysoké vítězství a hlavně čisté konto, které se nám podařilo udržet.“

Ohlas Jakuba Dlaska (brankář Liberce)

” Takový zápas se těžce hodnotí. Připravujeme se celý týden na kvalitního soupeře. Opakujeme si věci, na které si musíme dát pozor, ale pak z takových situací stejně dostáváme branky. Chrudim v prvním poločase ukázala svou kvalitu. Byli agresivnější a řekl bych, že i více ponoření do zápasu. To přineslo hororový poločasový výsledek 8:0. V druhé půli jsme se pak zatáhli a začali důsledněji bránit.“