“A” tým – 6. kolo | 1. FUTSAL liga – Sezona 2023/2024

Pátek – 27.10. – 20:00 – SH Modřice, Brno

Šestým kolem pokračovala nejvyšší futsalová soutěž. Liberec zavítal na další venkovní palubovku, tentokrát v pátek k nováčkovi soutěže – Žabinským Vlkům Brno. Ti do pátečního utkání nezískali prozatím ani jeden ligový bod.

Úvod zápasu byl vyrovnaný a na první branku se čekalo až do desáté minuty. Po asistenci Allanzina se trefil pohotově RABISCO – 0:1 z pohledu domácích. Druhou branku přidal o minutu později jeho krajan ALLANZIN, jemuž precizně přistavil míč Daniel Vik – 0:2. Bohužel si Liberec vybral ve 12. minutě slabší chvilku a během pár okamžiků bylo srovnáno – 2:2. Vedení do šaten zajistil pro FTZS opět RABISCO a to svou slabší pravou nohou – 2:3

Druhá dvacetiminutovka nabídla bitvu o každý metr palubovky. Vlci se tlačili směrem dopředu a přineslo jim to ovoce. Havlín s Kratochvílem otočili průběžné dějství na 4:3. Následně hattrick dovršil RABISCO, který míč napálil bodlem pod břevno – 4:4. Misky vah se naklonily v 29. minutě na stranu Vlků, kdy se prosadil po samostatném nájezdu Chráscina – 5:4. Poslední branku v utkání střelil KUBA DANĚK, který si lobem vychutnal domácího brankáře – 5:5

Liberec ustál ve druhém poločase tlak, jelikož přibližně 15 minut hrát pod hrozbou 10ti metrového kopu. Dá se tak konstatovat, že bod je pro oba dva celky zasloužený !!!

ŽV Brno x FTZS Liberec – 5:5 (2:3)

Rabisco 3, Allanzin, Daněk

Allanzin 3, Vik, Vyčítal

Ohlas Pavla Bíny (hráč Liberce)

” Začali jsme velmi dobře a vedli 2:0. Opět bych očekával, že si budeme počínat zkušeněji. Bohužel soupeře znovu dostaneme do hry, kdy 2x lacino v krátkém sledu inkasujeme a komfortní náskok zahodíme. Poté byla hra vyrovnaná, důrazná a konečná remíza je pro oba celky zasloužená.“

Ohlas Michala Letzela (vedoucí ŽV Brno)

” Oba týmy mohly prohrát i vyhrát, takže remíza je pravděpodobně spravedlivým vyjádřením poměru sil. Potvrdila se moje předpověď o tom, že obě brazilské posily budou významným faktorem, jelikož bez nich by dnes hosté bod nezískali.“