“B” tým – 5. kolo | 2. liga Západ – Sezona 2023/2024

Neděle – 22.10. – 18:00 – MSH České Budějovice

V neděli hrála své páté druholigové kolo také naše rezerva, která odcestovala do dalekých Č. Budějovic. Na jihu Čech ji čekalo náročné utkání s Absolutem Černý Dub. Souboj třetího celku se čtvrtým zvládl lépe náš B-tým, který si zachoval dosavadní neporazitelnost a nadále se tak drží na špici tabulky !!!

Ale pěkně popořadě. Úvod zápasu našim mladíkům příliš nevyšel. Jihočeši se chopili dvoubrankového vedení. Prosadil se Kadlec s Pacholíkem. 0:2 z pohledu FTZS. Ve dvanácté minutě se netradičně prosadil brankář TRHLÍN, který zužitkoval hru v power-play – 1:2. Do poločasu ještě stihl srovnat kapitán RUMLER P. – 2:2

Druhá dvacetiminutovka patřila už jen hráčům v červených dresech. Otočku na 3:2 zajistil ZOUNEK. Následně se trefovali DEVÁTÝ, ŠÍMA a 2x s chutí hrající DOMINIK HOŘÁK – 7:2. Tečku za povedeným utkáním udělal přeci jen domácí celek, kdy si svou premiérovou branku připsal teprve 18ti letý Miroslav Smíšek – 7:3

Absolut Černý Dub x FTZS Liberec „B“ – 3:7 (2:2)

Sestava
Trhlín & Plechatý T. – Razák, Patrman, Rumler P. (K), Hořák, Hejl, Zounek, Devátý, Šíma

Branky
Hořák 2, Trhlín, Rumler P., Zounek, Devátý, Šíma

Asistence
Hořák 2, Hejl, Zounek, Šíma, Razák

Ohlas Filipa Razáka (trenér Liberce)

” Druhé utkání za sebou, kdy jsme museli dohánět dvougólový náskok soupeře, tentokrát však pro nás se třemi body na konci. První poločas nám trvalo, než jsme se dostali do tempa a chybělo nám trocha štěstí. Pomohli jsme si ale hrou v power-play a standardní situací. Důležité bylo, že jsme dokázali srovnat do poločasu. Druhý poločas se k nám štěstí přiklonilo a dokázali jsme potrestat chyby soupeře. Pro oko diváka muselo být utkání zajímavé, hra ze strany na stranu, hodně gólů, nechyběli emoce na obou stranách. Jsem rád, že pokračujeme v kvalitních výkonech a ze hry máme všichni radost.“

Ohlas Radima Staňka (trenér Č. Dubu)

” Utkání s Libercem jsme i přes slibné počáteční dvoubrankové vedení zaslouženě prohráli. Vůbec nám nefungovalo bránění standardních situací, po nichž jsme inkasovali většinu branek. Potěšil mne alespoň výkon novice Horáka na pivotu a premiérová branka osmnáctiletého Smíška.”