“A” tým – Osmifinále | Pohár SFČR – Sezona 2022/2023

Neděle – 24.09. – 19:00 – MSH Chomutov

Po reprezentační pauze byl na programu pohár SFČR. Liberec se v rámci svého kraje probojoval přes 2 soupeře. Dalmach Turnov (semifinále) a Liberecké Gazely (finále). V celorepublikové části se mu do cesty postavil Chomutov, se kterým se mimo jiné utkal před pár týdny v rámci druhého ligového kola. Svěřenci trenéra Vrabce měli Severočechům co vracet. Divoká přestřelka totiž dopadla lépe pro chomutovský celek – 8:7

FTZS začal zápas velmi aktivně. Rychlý přechod do útoku dělal chomutovským problémy. Bohužel branky se hráči nedočkali a tak si úvodní slovo vzal domácí kapitán Kasal, jehož tečovaná střela zapadla za Vogtova záda – 1:0. Liberec zavelel k otočce. Nejprve se prosadil z VPK JELÍNEK – 1:1 a následně z obdobné akce pálil kapitán ŽOČEK – 1:2. Do poločasu se stihl ještě trefit agilní DANĚK, který se individuálně prosadil na lajně a levačkou vymetl šibenici – 1:3. Liberec pracoval mnohem lépe v obranné činnosti a po zásluze vedl po 20ti minutách dvoubrankovým rozdílem.

Bohužel vstup do druhé půle vyšel naopak Chomutovu. Ten čtyřmi slepenými brankami otočil stav na 5:3 pro domácí. Liberec to naštěstí nepoložilo. Hráči vstřelili branky po velmi pohledných akcích a utkání opět překlopili na svoji stranu. Chomutov dokázal v utkání ještě 2x srovnat a to na 6:6 a 7:7. Potom to byl už pouze Liberec, jenž se radoval ze vstřelených branek. Vítězný gól na 8:7 vstřelil navrátilec MAREK ŠÍMA. Divoký zápas bohatý na góly se zastavil na skóre 7:12 z pohledu domácích.

FTZS vrátil Chomutovu porážku z prvního vzájemného střetnutí a postupuje v poháru SFČR do čtvrtfinále !!!

Oxyworld Baník Chomutov x FTZS Liberec – 7:12 (1:3)

Daněk 3, Zounek 3, Bína M., Šíma, Šorsák, Žoček, Jelínek, Vogt

Jelínek 3, Bína M. 2, Žoček, Šíma

Ohlas Pavla Bíny (hráč Liberce)

” Chtěli jsme Chomutovu vrátit porážku, což se povedlo. První poločas snesl velmi dobré měřítko směrem do defenzivní části. Asi nějak takto bych si představoval, že budeme bránit a plnit pokyny trenéra. Byli jsme pozorní, pomáhali si v situacích, na které jsme byli připraveni a směrem dopředu efektivní. Druhý poločas bohužel přinesl něco, čím bychom se prezentovat nechtěli. Na mysli mám 6 inkasovaných branek. Směrem dopředu to byla jedna velká jízda. Kluci ukázali charakter, zápas i přes slibný vývoj opět strhli na svoji stranu a po zásluze si mohli po delší době zařvat vítězný pokřik.“