“A” tým – 2. přípravné utkání – Sezona 2023/2024

Pátek – 11.08. – 20:00 – SH Dukly Liberec

Druhý přípravný duel na sebe nedal dlouho čekat. Pod Ještěd zavítal nováček první polské ligy – WKS Śląsk Futsal Wrocław ! Tým Karla Vrabce byl poskládán primárně z mladých hráčů a na jeho hře to bylo vidět. Liberec hýřil pohybem a držel míč na svých sálovkách. Skóre zápasu otevřel FILIP ZOUNEK po perfektní asistenci brankáře Dlaska. O tři minuty později polský soupeř srovnal a to zásluhou Chrochowskiho – 1:1. Další světlý moment Dlaska. Jeho perfektní nástřel na zadní tyči uklidil pohodlně VYČÍTAL – 2:1. Do poločasu se radoval Liberec ještě jednou. Daněk nastřeloval míč před branku a chytrou tečí se prosadil ŽOČEK – 3:1

Do druhé půle vstoupili opět lépe domácí. Po 50ti vteřinách se prosadil ve vápně BÍNA P. – 4:1. Další branka na sebe nenechala dlouho čekat. Svůj první gól v A-týmu vstřelil mladíček STIBOR – 5:1. Poté bohužel Liberec vypadl z koncentrace a 2x lacino inkasoval. Wroclaw snížila na 5:3. Severočechy uklidnil skvěle hrající DANĚK – 6:3 a svou druhou branku v utkání si svým důrazem vysloužil devatenáctiletý STIBOR – 7:3. Poslední slovo v této mezinárodní konfrontaci si vzala Wroclaw a stanovila konečné skóre na 7:4 !!!

FTZS Liberec x WKS Śląsk Futsal Wrocław – 7:4 (3:1)

Stibor 2, Zounek, Daněk, Vyčítal, Bína P., Žoček

Dlask 2, Vyčítal 2, Zounek 2, Daněk

Ohlas Karla Vrabce (trenér Liberce)

” Z utkání mám dobrý pocit. Jsem spokojen především s nasazením a agresivitou. S tím měl soupeř největší problém. V zápase se objevují věci, na kterých pracujeme na trénincích, což mě těší. Velký prostor dostali mladíčci a šance se zhostili velmi dobře.“

Ohlas Piotra Wysoczańskiho (trenér Wroclawi)

” První zápas je za námi. Dnes nebyl výsledek důležitý, ikdyž jsme na hřišti nechali hodně sil. Soupeř nám vystavil tvrdé podmínky. Byl na tom velmi dobře fyzicky. Máme v týmu nějaké nové tváře a tým se poznává. Z tohoto zápasu se poučíme. Věřím, že nás čeká dobrá sezona.“