“A” tým – 22. kolo 1. Futsal ligy – Sezona 2022/2023

Pondělí – 13.03. – 20:00 – SH Dukly Liberec

 

V posledním kole základní části se rozhodovalo o účasti v play-off. Pod Ještěd zavítal nováček soutěže – SK UP Olomouc. Liberec chtěl navázat na velice dobrá poslední utkání a potvrdit svou roli favorita. Navíc se v případě výhry mohl posunout až na místo sedmé, které by již napočtvrté v řadě zopakoval.

Svěřenci trenéra Vrabce si šli od prvních minut za svým cílem. Hýřili pohybem a zásobovali střelami golmana Janečku. Skóre otevřel ALEŠ BENEK, kterého přesným pasem našel v brankovém území Zounek. Druhou branku přidal DANIEL VIK a to po nádherné individuální akci – 2:0. Třetí zásah si smolně připsal na své konto Šipka, který přihrávku Žočka ztečoval za zády Janečky. Nutno podotknout, že i soupeř si vytvořil několik slibných příležitostí. Proti byl ale vždy připravený Dlask, který díky svým zákrokům nadále držel čisté konto.

Na poločasové vedení navázali hráči i ve druhé dvacetiminutovce, do které naskočili nové tváře – junioři Vyčítal se Šťovíčkem a navrátilec do sestavy kapitán Pavel Bína. Na čtvrté brance měl velký podíl právě Vyčítal, který ladně patou našel MARKA BÍNU a ten se nemýlil – 4:0. Song né pětku né si Hanáci poslechli po další brance ALEŠE BENEKA, který se prosadil bodlem ze střední vzdálenosti – 5:0. Kanárka obstaral agilní KUBA DANĚK, který se prosadil střelou pod břevno – 6:0. Za svou snahu byli odměněni také hosté, kteří v krátkém sledu vsítili 2 branky – 6:2. Závěr utkání patřil už opět hráčům Liberce. Svůj premiérový gól v lize oslavil junior JÁCHYM ŠŤOVÍČEK, který využil pasu Jelínka – 7:2. A tečku za střetnutím udělal ALEŠ BENEK, který se prosadil do brázdné branky a zaznamenal tak svůj další ligový hattrick – 8:2

Liberec se tak zaslouženě rozloučil se základní částí vítězně a může se již potřetí těšit na svou účast v play-off !!!

 

FTZS Liberec x SK UP Olomouc – 8:2 (3:0)

 

Sestava FTZS Liberec
Brankáři | Dlask & Vogt
Hráči | Jelínek, Knejzlík, Daněk, Bína M., Benek, Zounek, Žoček, Vik, Vyčítal, Šťovíček, Bína P. (K)

 

Realizační tým
Vrabec Karel | hlavní trenér
Šorsák Jakub | asistent trenéra
Poživil Bořek vedoucí mužstva
Kobakhidze Koba | trenér brankářů
Mezei Robert | prezident klubu
Slovák Ondřej fyzio

 

 

Branky
Benek 3x, Vik, Bína M., Daněk, Šťovíček, vlastní

Asistence
Vyčítal 2x, Dlask 2x, Zounek, Jelínek

 

 

Ohlas Karla Vrabce (trenér Liberce)

” Soupeř přijel v malém počtu, ale nechtěli jsme ho podcenit. Moc se nám nepovedl začátek utkání, kdy jsme přežili pár šancí soupeře i díky našemu brankáři. Naštěstí se náš výkon pak zvedl a dokázali jsme soupeři odskočit. Děkujeme všem fanouškům, kteří nás dnes přišli podpořit a hnali nás za vítězstvím.”

Ohlas Štěpána Stodůlky (hráč Olomouce)

” Do zápasu jsme vstoupili v počtu 5+1, který nám nehrál do karet. Utkání však i v tomto počtu bylo nahoru dolů a dokázali jsme si vytvořit velké množství šancí. Domácí však těžili z množstevní převahy, díky které se po palubovce dokázali pohybovat ladněji a kombinovat v mnohem větší rychlosti. Gratulujeme domácím k výhře a přejeme jim hodně štěstí v play-off.“

 

 

Základní část je minulostí ! Na hráče nyní čeká odměna formou play-off, v rámci kterého se střetnou s druhým celkem tabulky – FK Chrudimí !

Gratulace tak míří do Plzně, jenž základní část ovládla bez jediné porážky a získala tak pohár Otakara Mesteka !!!

Ohledně termínů play-off vás budeme informovat !!!

 

 

tým F T Z S L

 

ZPĚT