„B“ tým – 19. kolo 2. ligy Západ – Sezona 2022/2023

Neděle – 19.02. – 19:30 – SH Dukly Liberec

Rezerva pátečním utkáním zahájila blok posledních tří domácích zápasů sezony, v rámci kterých by se ráda dostala do vytoužené TOP 5. Vzhledem k vyrovnanému středu tabulky bylo zapotřebí hned napoprvé bodovat. Svěřenci trenéra Šorsáka přivítali jihočeský Absolut Černý Dub.

Úvod zápasu vyšel lépe hostům, kteří otevřeli skóre zápasu už ve druhé minutě – 0:1. Rezerva zavelela k obratu v minutě deváté, kdy třemi slepenými brankami otočila stav na 3:1. Trefil se DANĚK, ŠÍMA a PAVEL RUMLER. Do poločasu se z gólu radovali už pouze hosté, kteří korigovali na 2:3 díky trefě Janáka.

Do druhé půle nastoupil Liberec s dojmem, že se nemůže nic stát a byl za to potrestán hned 2x, kdy přesně pálil Čermák a podruhé v utkání Janák. Dub si tak vzal vedení opět na svoji stranu – 3:4. Tato facka FTZS probrala a na hřišti už byl pouze jeden tým. Srovnání si vzal za své KUBA DANĚK – 4:4. Vedení na stranu Severočechů strhl junior VYČÍTAL – 5:4 a klid na sálovky dal týmu FILIP ZOUNEK, který navýšil na 6:4. V závěru utkání soupeř ještě z power-play korigoval na konečných 6:5.

Rezerva tak udělala první krok k tomu, aby se přiblížila k vytouženému pátému místu !!!

FTZS Liberec „B“ x Absolut Černý Dub – 6:5 (3:2)

Sestava FTZS Liberec „B“
Brankáři | Jerasov & Plechatý T.
Hráči | Zounek, Vyčítal, Hořák (K), Rumler P., Razák, Šťovíček, Daněk, Baláž, Jelínek D., Patrman, Šíma

Ohlas Jakuba Šorsáka (trenér Liberce)

” Začátek zápasu nám vyšel, měli jsme více ze hry. Místo udržení výkonu se konec poločasu nesl v duchu hektiky. Do druhého poločasu jsme nastoupili vlažně a byli jsme potrestáni 2 brankami. Od té doby jsme zabrali a utkání nakonec otočili. Důležité jsou však 3 body a konečně výhra na domácí palubovce.”

Ohlas Radima Staňka (trenér Absolutu)

” – bude doplněn v průběhu dne“.

Poslední 2 utkání jsou na programu už pouze na domácí palubovce ! Pátečním soupeřem rezervy budou tentokrát MGC Teplice !!!

Pátek | 24.02. | 20. kolo 2. ligy Západ | výkop 19:30 | SH Dukly Liberec | soupeř: MGC Teplice