„B“ tým – 11. kolo 2. ligy Západ – Sezona 2022/2023

Neděle – 11.12. – 19:30 – SH Dukly Liberec

Také rezerva FTZS měla na programu první odvetný duel. Doma se představila v regionálním derby proti nedalekému Dalmachu Turnov.

Úvod zápasu byl pro B-tým charakteristickým. Dvě hloupé a laciné chyby znamenaly dvougólové manko – 0:2. Rezerva následně pasivního soupeře zamkla na patnácti metrech a neproměňovala jednu šanci za druhou. Snížit do poločasu se přeci jen podařilo JELÍNKOVI T. – 1:2

Druhá dvacetiminutovka byla podobného charakteru. Dalmach vsázel na jednoduchou hru založenou na defenzívě. Liberci se ale podařilo stav skóre otočit, kdy se prosadil ZOUNEK s VIKEM – 3:2. Turnov se díky šťastnému odkopu, který skončil za zády Plechatého opět dotáhl – 3:3. Poté se radovali hosté, kteří odskočili na rozdíl dvou branek – 3:5. Naději na bodový zisk vykřesal znovu JELÍNEK, který se prosadil v power-play – 4:5.

Poslední minuty rezerva do Turnovu bušila ze všech stran, ale srovnání se ne a ne dočkat. V posledních vteřinách hosté silou vůle všechny útoky zablokovali a ještě se trefili do odkryté branky – 4:6

Rezerva bohužel na dobré výkony z venkovních palubovek navázat nedokázala a v regionální derby padla !!!

FTZS Liberec „B“ x TJ Dalmach Turnov – 4:6 (1:2)

Sestava FTZS Liberec „B“
Brankáři | Plechatý & Jerasov
Hráči | Janouš, Rumler P., Patrman, Provazník (K), Šíma, Šorsák, Zounek, Vik, Jelínek T., Bína P., Hořák

Ohlas Filipa Razáka (vedoucí Liberce)

” Bohužel jsme soupeře pustili hned v úvodu utkání do vedení a museli jsme ihned dotahovat. V druhé půli jsme naše vedení udržet nedokázali a soupeř neuvěřitelným gólem skóroval a utkání zvrátil. Věříme však, že tento zápas byl fackou na začátku druhé poloviny soutěže a bude se nám opět dařit.”

Ohlas Aleše Krejčíka (kapitán Dalmachu)

” – bude doplněn v průběhu dne.”

V sobotu čeká rezervu poslední zápas roku 2022. Odcestuje na půdu Mladé Boleslavi !!!

Sobota | 17.12. | 12. kolo 2. ligy Západ | výkop 20:30 | MSH Ml. Boleslav, U Stadiónu | soupeř: Malibu Ml. Boleslav