„A“ tým – 12. kolo 1. Futsal ligy – Sezona 2022/2023

Sobota – 10.12. – 19:30 – SH Lokomotiva Plzeň

V rámci prvního odvetného utkání cestoval Liberec do Plzně, kde se postavil proti doposud nejlepšímu celku tabulky – SK Interobalu Plzeň. Úvodní zápas sezony 22/23 vyzněl jasně pro Západočechy, kteří pod Ještědem zvítězili 8:1. Jako jediný se gólově v dresu FTZS prosadil Marek Bína.

Odvetu začali liberečtí hráči na výbornou. Svému soupeři nedali ani metr prostoru a stav byl nerozhodný až do 15. minuty, kdy se prosadit ze hry v pěti domácí Křivánek – 1:0. FTZS měl několik samostatných úniků, ale nikomu se překonat brankáře Němce nepodařilo. Závěrem půle byl pošesté faulován liberecký hráč, rozhodčí ponechal výhodu, ale záhadně se následný 10m kop nekopal a to i přes protesty Liberce.

Trenér Kopecký do druhé půle prostřídal brankáře a ze strachu o výsledek upozadil mladé plzeňské hráče. Čeští a Slovenští reprezentanti svého kouče uklidnili v úvodu druhého poločasu díky slepeným brankám, které padly především ve hře v pěti, což je soupeřova velká zbraň.

Liberci následně upadla koncentrace a bohužel na sympatický a nadějný výkon z prvního poločasu už navázat nedokázal. Plzeň postupně navyšovala rozdíl ve skóre, které se zastavilo na konečných 8:0 pro domácí !!!

SK Interobal Plzeň x FTZS Liberec – 8:0 (1:0)

Sestava FTZS Liberec
Brankáři | Vogt & Plechatý
Hráči | Knejzlík, Janouš, Žampa, Bína M., Daněk, Zounek, Kazda, Žoček (K), Šorsák

Ohlas Karla Vrabce (trenér Liberce)

” Mrzí nás ten jednoznačný výsledek. Během zápasu jsme šli několikrát sami na brankáře, ale nedokázali jsme tyto situace správně vyřešit. Domácí potvrdili svou kvalitu a přetavili naše chyby v góly.”

Ohlas Petera Kozára ( hráč Interobalu Plzeň)

” Musím dnes pochválit soupeře, který nám nedal nic zadarmo. Rozhodli jsme rychlými góly po přestávce, kdy jsme konečně využili šance. Děkujeme našim fanouškům za podporu po celý rok a jsem rád, že jsme se s nimi rozloučili vítězně.

Poslední letošní zápas se odehraje doma pod Ještědem, kam v pátek dorazí pražská Slavia !!!

Pátek | 16.12. | 13. kolo 1. FUTSAL ligy | výkop 20:00 | SH Dukly Liberec | soupeř: SK Slavia Praha futsal

Dorazte naše hráče v posledním utkání roku 2022 podpořit !!!