„U19 & U17“ – 2. kolo Juniorské a Dorostenecké ligy – Sezona 2022/2023

Neděle – 27.11. – zahájení v 09:00 – MSH Jablonec n. Nisou

Druhým kolem pokračovaly mládežnické ligy a to v Jablonci nad Nisou, kde turnaj pořádal náš oddíl. Mládežníci se na něm utkali hned se třemi soupeři a to Démony Česká Lípa, Helasem Brno a SKUP Olomouc. Na úvodní smolné zaváhání kategorie U17 hráči navázali spanilou jízdou a všechny své další soupeře přehráli a získali tak celkem 15 bodů z 18ti možných !!!

Kategorie U19 byla tentokrát 100%. Zpočátku si poradila hravě s Českou Lípou 6:2. Následně 2:0 porazila Olomouc a v závěru sklapla Csaplárova past před Brnem, které vedlo o půli 2:0, ale po 40ti minutách prohrálo s našimi mladíky 2:3 !!!

Sedmnáctka zahajovací duel turnaje smolně prohrála s Českou Lípou 1:2, kdy do soupeře druhý poločas bušila, ale ani vyrovnávací branku se ji vstřelit nepodařilo. Další utkání už hráči hravě zvládli, kdy vysoko porazili tým Olomouce 4:0 a 5:1 Brno !!!

U19

Sestava |
Jerasov (K), Trhlín – Vyčítal, Šťovíček, Loffler, Dlask, Plechatý, Kašpar, Pelinka, Stibor, Švejkovský, Tomov, Kočka

Realizační tým |
Benek Aleš – hlavní trenér
Zounek Filip – asistent trenéra
Karásek Matěj – kustod

FTZS Liberec x Démoni Česká Lípa – 6:2 (1:1)

Branky | Šťovíček 2x, Plechatý, Stibor, Pelinka, Dlask

FTZS Liberec x SKUP Olomouc – 2:0 (1:0)

Branky | Stibor, Pelinka

FTZS Liberec x Helas Brno – 3:2 (0:2)

Branky | Vyčítal 2x, Dlask

Hodnocení trenéra Aleše Beneka:
” Hráče musím za dnešní výkony pochválit. Disciplína se dostavila a ve všech případech se jednalo o týmové výkony, které slavily úspěch. Třešničkou na dortu bylo závěrečné utkání s Brnem, ve které jsme 0:2 prohrávali a díky víře ve vítězství dokázali nepříznivý stav otočit.”

——————————————-

U17

Sestava |
Ministr – Vacek (K), Havlíček, Dubský, Olyšar J., Olyšar A., Čapek, Káňa, Brinza, Butnyk, Hnátiuk, Bobrovnyk, Tkachenko

FTZS Liberec x Démoni Česká Lípa – 1:2 (0:2)

Branky | Dubský

FTZS Liberec x SKUP Olomouc – 4:0 (2:0)

Branky | Dubský 2x, Vacek, Tkachenko

FTZS Liberec x Helas Brno – 5:1 (3:0)

Branky | Dubský, Havlíček, Olyšar A., Tkachenko a vlastní

” Nebudu šetřit chválou. Herně jsme z mého pohledu všechny soupeře přehráli. S Démony jsme se trápili v koncovce a proto těsně padli, ale další utkání to z hráčů spadlo a hrál se pohledný futsal. Děkuji všem dnešním aktérům za výkony.“

Dalšího turnaje, kterého se naši mládežníci zúčastní bude pořádán v liberecké HomeCredit Aréně !!!

SOBOTA | 03.12. | zahájení 09:00 | HomeCredit aréna Liberec / hala míčových sportů | soupeři: SK Interobal Plzeň a Bohemians Praha 1905