„A“ tým – 10. kolo 1. Futsal ligy – Sezona 2022/2023

Neděle – 27.11. – 19:30 – SH Dukly Liberec

 

V posledním domácím utkání první poloviny sezony přivítal Liberec na své půdě pražskou Spartu. Svěřenci trenéra Vrabce měli po zpackaném utkání s Chrudimí rozhodně co napravovat a tak se dal očekávat tuhý boj o každý metr palubovky.

Sebevědomí Pražané přijeli pod Ještěd v kompletním složení včetně všech zahraničních akvizic. Úvodní minuty ale naopak patřily jednoznačně hráčům FTZS, kteří z aktivního bloku vyráželi do nebezpečných kontrů. Sparta je všechny přečkala a naopak ona z ojedinělého brejku otevřela skóre zápasu, kdy se trefil kapitán Brahimi – 0:1. Do poločasu bylo na Dukle naštěstí veseleji. Liberec inkasovaná branka nakopla. Minutu před závěrečnou sirénou vybojoval na středu hřiště míč Jelínek a poslal do ložené šance kapitána BÍNU, který se nemýlil – 1:1. O pár vteřin se liberečtí radovali znovu. JELÍNEK si vyměnil míč s Daňkem, který ho parádním pasem našel před odkrytou brankou – 2:1. Tak skončilo první dějství.

Druhý poločas Sparta přidala na obrátkách. Faul v pokutovém území znamenal 6m kop, který bezpečně proměnil Maxharraj a srovnal na 2:2. Celý druhý poločas bylo vidět na hřišti nespočet soubojů, brejků, nepřesností a emocí. Pražané se v závěrečných minutách rozhodli pro hru bez brankáře, v níž si vytvořili tlak, ale obětavý Liberec míč za záda skvěle chytajícího Masaříka nepustil a tak se týmy rozešly smírně po bodu za remízu 2:2 !!!

 

FTZS Liberec x AC Sparta Praha futsal – 2:2 (2:1)

 

Sestava FTZS Liberec
Brankáři | Masařík & Vogt
Hráči | Bína M., Žoček, Bialek, Novotný V., Daněk, Knejzlík, Žampa, Kazda, Jelínek, Bína P. (K), Zounek

 

Realizační tým
Vrabec Karel | hlavní trenér
Šorsák Jakub | asistent trenéra
Poživil Bořek vedoucí mužstva
Kobakhidze Koba | trenér brankářů
Mezei Robert | prezident klubu
Slovák Ondřej fyzio

 

 

Branky
Bína P., Jelínek

Asistence

Jelínek, Daněk

 

Ohlas Pavla Bíny (kapitán Liberce)

” Byl to zápas dvou rozdílných poločasů. V prvním se nám dařilo hrát podle plánu. Vycházeli jsme z aktivního bloku a chodili do nebezpečných brejků a za náš výkon jsme byli odměněni poločasovým vedením. V druhém poločase byla Sparta aktivnější a přitlačila nás svoji hrou v power-play. Remíza je za mě spravedlivá a jsme za ni rádi.”

Ohlas Beniho Simitčiho (trenér Sparty)

” Opět jsme lacino ztratili 2 body stejně jako v Mělníku. My jsme klasicky opět nedali do prázdné branky ze 2-3 metrů anebo trefovali tyčku či břevno. Liberec si ten bod zasloužil jen a jen kvůli bojovnosti a tvrdé hře, na kterou jsme nemohli odpovědět. Doufám, že tyto ztráty nás nebudou stát třetí místo v tabulce v dalším průběhu soutěže.

 

 

V posledním utkání první poloviny sezony se Liberec představí na půdě nováčka z Olomouce !!!

Neděle | 04.12. | 11. kolo 1. FUTSAL ligy | výkop 19:30 | SH Velká Bystřice | soupeř: SKUP Olomouc

Držte našim hochům palce !!!

 

 

tým F T Z S L

 

ZPĚT