„A“ tým – 6. kolo 1. Futsal ligy – Sezona 2022/2023

Pátek – 21.10. – 20:30 – MSH Česká Lípa

V dalším ligovém kole bylo na programu severočeské derby proti Démonům Česká Lípa. Ty loňské dvě ovládl FTZS Liberec vysoko 6:1. Na tuto sérii chtěli svěřenci trenéra Vrabce navázat i protentokrát.

První minuty se hrál opatrný futsal z obou stran, kdy měli více ze hry domácí Démoni. Paradoxně gólově se prosadil Liberec. Letošní tradiční střelec MAREK BÍNA se uvolnil na polovině hřiště a bodlem po zemi prostřelil Kirova – 1:0.

Na 1:1 srovnal v poslední minutě poločasu svou slabší nohou Rozboud – 1:1. Hra postrádala patřičné tempo a kvalitu. K vidění nebylo přespříliš šancí a tak se vše chýlilo k dělbě bodů. Naneštěstí pro Liberec, který špatně v poslední minutě zápasu vyřešil přečíslení 3×2 přišel trest v podobě proměněného brejku, na jehož konci stál Výborný – 2:1 pro domácí.

Na to už FTZS odpovědět nedokázal a odjel tak z České Lípy bez bodu !!!

Démoni Česká Lípa x FTZS Liberec – 2:1 (1:1)

Sestava FTZS Liberec
Brankáři | Dlask & Plechatý
Hráči | Bína M., Žoček (K), Bialek, Vik, Novotný V., Daněk, Knejzlík, Žampa, Kazda, Benek

Ohlas Jakuba Dlask (brankář Liberce)

” Dnes to byl bohužel asi náš nejhorší výkon. Podařilo se nám vstřelit první branku, ale potom naše aktivita opadla a soupeř se dostával více do hry. Prohra v derby vždy mrzí a dnes dvojnásob, protože jsme cítili, že jsme na tento zápas dobře připraveni.”

Ohlas Jiřího Šubrta (předseda Démonů ČL)

” Zápas byl kvalitní a velice rychlý. Šance byly na obou stranách. Jsem moc rád, že jsme konečně přetrhli šňůru pokažených zápasů a bodovali naplno. Před domácím publikem to těší dvojnásobně. Konečně se můžeme po dlouhé době radovat.

Další utkání je na programu tuto neděli, kdy na své palubovce přivítáme ústecký Rapid !!!

Neděle | 30.10. | 7. kolo 1. FUTSAL ligy | výkop 20:00 | SH Dukly Liberec | soupeř: Rapid Ústí nad Labem