„A“ tým – 4. kolo 1. Futsal ligy – Sezona 2022/2023

Úterý – 27.09. – 19:30 – Starez Aréna Brno

V úterý před dalším reprezentačním srazem se odehrálo netradičně čtvrté kolo nejvyšší futsalové soutěže. Liberec cestoval do Brna, kde ho čekalo střetnutí s tamním Helasem.

Mírnými favority střetnutí byli před zápasem Moravané. Ty hned v úvodu zaskočil liberecký tradiční střelec MAREK BÍNA, který ve druhé minutě zužitkoval pasu Vojty Novotného a otevřel skóre zápasu – 0:1. Srovnání si vzal na starosti domácí Tarik Lukšija, který schoval střelu ze střední vzdálenosti za obranný val, na což Dlask reagoval nedokázal – 1:1

Druhý poločas začali opět lépe hosté z Podještědí. Dvě slibné příležitosti však zůstaly nevyužity a tak vyrovnané utkání překlopili na svou stranu hráči Helasu. Konkrétně Cupák se štěstím propasíroval ze SS míč mezi Dlaskovi nohy – 2:1. Třetí branku Brna si připsal na své konto individuální akcí slovenský univerzál Zdráhal – 3:1. Liberec následně více otevřel hru, dostal se do tlaku, ale kýženého snížení se nedočkal. Tečku za duelem udělal kapitán Cupák, který se otočil kolem Vika a stanovil konečné skóre na 4:1 pro domácí !!!

Helas Brno x FTZS Liberec – 4:1 (1:1)

Sestava FTZS Liberec
Brankáři | Dlask
Hráči | Bína P. (K), Bína M., Žoček, Janouš, Bialek, Vik, Novotný V., Daněk, Knejzlík, Žampa, Kazda

Ohlas Karla Vrabce (trenér Liberce)

” Prohra v Brně mě mrzí hlavně proto, že místo abychom dali hned na začátku druhého poločasu na 2:1 nebo dokonce na 3:1, tak jsme inkasovali jednoduchý gól ze standardní situace. Není to první zápas, kdy se láme chleba při druhém góle a pořád se nám ho nedaří vstřelit jako prvnímu. Na dobře pohybující se Brno jsme se připravili dobře, jenom si myslím, že jsme působili v některých momentech až moc ustrašeně a zbrkle. Nikomu z kluků nemůžu nic vyčíst, jen je škoda zase těch nevyužitých šancí.”

Ohlas Tarika Lukšiji (hráč Helasu Brno)

” Od začátku jsme věděli, že utkání s Libercem bude fyzicky a i psychicky náročné. Na zápas jsme byli skvěle takticky připravení a všechno co jsme si řekli jsme i splnili. Jsme nesmírně šťastní, že jsme to zvládli a taky protože jsme měli i Liberci co vracet.“

Na programu je opět 14ti denní reprezentační pauza. Za 2 týdny na své palubovce přivítá Liberec mělnický Olympik !!!

Neděle | 16.10. | 5. kolo 1. FUTSAL ligy | výkop 19:30 | SH Dukly Liberec | soupeř: Olympik Mělník