„A“ tým – 3. kolo 1. Futsal ligy – Sezona 2022/2023

Neděle – 11.09. – 19:30 – SH Dukly Liberec

Třetí kolo nového soutěžního ročníku je historií. Liberec přivítal na své palubovce nováčka z Vysokého Mýta a slavil vítězství, které se nerodilo lehce. První poločas rozhodně nenasvědčoval tomu, že by se měli hosté ujmout až dvoubrankového vedení. Gólový účet zápasu otevřel přízemní střelou MAREK BÍNA, který využil odraženého míče ve vápně – 1:0. Obrat na 1:3 dokonali slepenými brankami hosté díky dvěma trefám Formáčka a jedné Štanglici. Domácí zbraně nesložili a dokonali obrat. Na 2:3 snížil z 10ti metrového kopu ALEŠ BENEK. Srovnání přišlo opět ze sálovek BENEKA, který využil skvěle sehraného autu a obrat do poločasu dokonal JAKUB ŽOČEK, který vystihl záměr Garčáka – 4:3

Do druhé půle udělal trenér Vrabec 2 změny, kdy se do hry dostal MILAN BIALEK a VOJTĚCH NOVOTNÝ. Oba hráči významně přispěli k oživění hry domácích, kteří hýřili pohybem a dostávali se do častého zakončení. Několik neproměněných šancí nakonec vyústilo v odskočení o 2 góly. Chytrým lobem se prezentoval mladíček BÍNA MAREK – 5:3. FTZS Liberec byl za svou impotenci v zakončení potrestán, kdy se na vápně uvolnil Formáček a dokonal hattrick – 5:4. V závěru zasunul pojistku do branky Mýta kdo jiný, než MAREK BÍNA, který si tak připsal svůj první hattrick v nejvyšší soutěži – 6:4

V závěrečné power-play už branka k vidění nebyla a tak se domácí mohou radovat z vydřené a cenné výhry 6:4 !!!

FTZS Liberec x Nejzbach Vysoké Mýto – 6:4 (4:3)

Sestava FTZS Liberec
Brankáři (2) | Vogt & Dlask
Hráči (11) | Jelínek, Bína P. (K), Bína M., Žoček, Janouš, Benek, Bialek, Vik, Novotný V., Daněk, Knejzlík

2x Bína P., Žoček, Novotný V.

Hodnocení Marka Bíny (hráč Liberce a autor hattricku)

” Bylo to náročné utkání, ale soupeř hrál přesně to, co jsme od něj čekali. Jsme rádi, že se nám podařilo otočit nepříznivý vývoj a nejvíc jsme rádi za 3 body. Můj hattrick je zásluha celého týmu. Je to teprve první vítězství. Musíme makat dál.”

Hodnocení Martina Ráliše (hráč Vysokého Mýta)

” Jeli jsme do Liberce s odhodláním odvézt nějaké body. Začalo se v celku opatrně. Když se nám podařilo otočení skóre. Přišel faul, který znamenal prodloužený pokutový kop. Během posledních dvou minut prvního poločasu jsme defakto ztratili zápas. Druhý poločas si soupeř výsledek pohlídal. A my odjíždíme bohužel bez bodu.“

Nyní je na programu 14ti denní reprezentační pauza ! Na konci záři odcestuje Liberec na utkání do dalekého Brna !!!

Úterý | 27.09. | 4. kolo 1. FUTSAL ligy | výkop 19:30 | Starez aréna Vodova | soupeř: Helas Brno