„A“ tým – 2. kolo 1. Futsal ligy – Sezona 2022/2023

Pátek – 02.09. – 20:00 – SH Eden, Praha

V rámci druhého kola zavítal Liberec na půdu pražské Slavie, se kterou v ligové historii nezískal ještě ani bod. To chtěli svěřenci trenéra Vrabce změnit a rozhodně tomu nasvědčoval úvod zápasu, kdy si liberečtí vytvořili několik šancí. Jednu z nich proměnil MAREK BÍNA a FTZS se tak chopil vedení 1:0. Do poločasu bohužel Slavia 3x rozvlnila síť za zády Vogta. Prosadil se na 1:1 šťastně Brychta a poté individuálně Ševčík se Zárubou.

Slavia ukázala Liberci jak být produktivní. Šance byly k vidění na obou stranách, ale trefovali se sešívaní, kteří navýšili rozdíl skóre až na 7:1 pro domácí. V závěru byl za svou aktivitu odměněn mladíček BÍNA M., který se individuálně prosadil na 7:2 a připsal si tak svou druhou trefu v zápase.

Nutno podotknout, že rozdílovým faktorem v utkání byli slávističtí reprezentanti Záruba se Ševčíkem, kteří se podíleli na téměř všech vstřelených brankách domácích. Liberec naopak v koncovce tápal a tak si odvezl vysokou prohru 2:7 !!!

SK Slavia Praha x FTZS Liberec – 7:2 (3:1)

Sestava FTZS Liberec
Brankáři (2) | Vogt & Dlask
Hráči (9) | Jelínek, Bína P. (K), Bína M., Žoček, Janouš, Benek, Bialek, Vik, Mečíř J.

Hodnocení Karla Vrabce (trenér Liberce)

” Do utkání jsme vstoupili dobře, ale srazila nás první obdržená branka. Opadlo naše nadšení a přestali jsme být aktivní při bránění. Mrzí nás neproměněné šance, ten zápas mohl vypadat úplně jinak, kdybychom zejména v prvním poločase proměnili některé slibné situace. V druhém poločase jsme přestali správně dostupovat hráče, což vyústilo v další branky Slavie.”

Hodnocení Matúše Ševčíka (hráč Slavie)

” Ze začátku to s námi nevypadalo moc dobře, protože jsme prohrávali, když jsme dostali gól hned z první šance. Pak jsme šťastně díky Martinu Brychtovi vyrovnali, a potom už jsme to zvládli svými zkušenostmi. Můj hattrick? Jsem za něj rád, ale ani nevím, jak mi to tam napadalo. Hlavní je to, že jsme vyhráli a trochu napravili remízu s Perštejnem.“

Další utkání je na programu už tuto neděli, kdy pod Ještěd zavítá nováček z Vysokého Mýta !

Neděle | 11.09. | 3. kolo 1. FUTSAL ligy | výkop 19:30 | SH Dukly Liberec | soupeř: Nejzbach Vysoké Mýto