„A“ tým – 1. kolo 1. Futsal ligy – Sezona 2022/2023

Neděle – 28.08. – 19:30 – SH Dukly Liberec

Liga zahájena. Liberec se úvodem nového ročníku nejvyšší futsalové soutěže střetl s vicemistry z Plzně, kteří budou letos chtít zpět získat mistrovský titul ! Utkání bylo speciální pro Adama Knoblocha, který v loňské sezoně nastupoval v dresu Severočechů a nyní přicestoval s týmem Interobalu, kde podepsal víceletý profesionální kontrakt !

Zápas probíhal dle očekávání. Na míči byli převážně hráči Plzně, kteří se v každém poločase prosadili celkem 4x. Za FTZS se prosadil pouze MAREK BÍNA, který ve druhé půli využil servisu svého bratra Pavla. Mladíček Bína patřil k nejnebezpečnějším hráčům Liberce, kdy se svou rychlostí několikrát uvolnil, ale z gólu se radoval pouze jednou.

FTZS podal sympatický a nebojácný výkon, ale na Plzeň to nestačilo a tak si zkraje soutěže odnesl porážku 1:8 !!!

FTZS Liberec x SK Interobal Plzeň – 1:8 (0:4)

Sestava FTZS Liberec
Brankáři (2) | Dlask & Vogt
Hráči (11) | Jelínek, Bína P. (K), Bína M., Žoček, Daněk, Janouš, Benek, Novotný V., Bialek, Knejzlík, Kazda

Hodnocení Karla Vrabce (trenér Liberce)

” Kluky musím pochválit za přístup a nasazení. Některé branky jsme dostali zbytečné, některé si Plzeň vypracovala. Dnes jsme měli oproti předešlým zápasům i my velké množství šancí, ale chyběl nám klid a kvalita v zakončení. Těší mě zapracování nových posil do týmu. Kluci prokázali svoji kvalitu i proti takto vyspělému soupeři. Chyby si zanalizujeme a nachystáme se dobře na Slávii, kam jedeme bodovat.”

Hodnocení Lukáše Němce (brankář Plzně)

” Zápas jsme si zasloužili vyhrát. Bylo to o tom, kdy dáme první gól. Jakmile jsme ho dali, začalo nám to tam padat a zbytek utkání jsme kontrolovali. Přesně takhle jsme chtěli sezónu začít.“

Další utkání je na programu už tento pátek, kdy hráči vycestují do Prahy !!!

Pátek | 02.09. | 2. kolo 1. FUTSAL ligy | výkop 20:00 | SH Eden, Praha | soupeř: SK Slavia Praha