„A“ tým – 10. kolo 1. Futsal ligy – Sezona 2021/2022

Neděle – 07.11. – 20:00 – SH Dukly Liberec

 

V předposledním kole první poloviny sezony zavítal pod Ještěd druhý brněnský celek a to Žabinští Vlci. Liberec nepoznal pocit vítězství už 6 kol a toužil tuto černou sérii prolomit. Vlci měli před tímto zápasem na svém kontě stejný počet bodů jako FTZS a to za 2 skalpy pražských eS.

Úvod zápasu vyšel Liberci na jedničku. Skóre otevřel TOMÁŠ VOBOŘIL, kterému naservíroval míč Kuba Žoček – 1:0. O druhou branku se postaral tentýž hráč. VOBOŘIL se uvolnil na lajně a poslal míč bodlem pod břevno – 2:0. Na 3:0 pálil TOMÁŠ JELÍNEK, který sice neproměnil 6m kop, ale jeho zaváhání napravil Tomáš Janáček, který mu odražený míč připravil na zlatém podnose. Čtvrtou branku 2s před poločasovým hvizdem přidala nová akvizice v sestavě MAREK BÍNA, kterému připravil míč do prázdné branky skvěle hrající Jelínek.

Do druhé dvacetiminutovky vstoupil naopak lépe soupeř, který využil dvou zaváhání a snížil na 4:2. Liberec se ve druhé půli nemohl brankově prosadit, kdy naději na lepší výsledek držel Vlkům branař Špurný. 8 minut před koncem utkání si vysloužil za nesportovní gesto ČK Jelínek a Brno šlo do přesilovky. Tu FTZS odbránil s přehledem, kdy soupeře nepustil téměř do zakončení. Totéž se dá říci o závěrečné PP, ve které Vlci téměř neohrozili svatyni Dlaska. Naopak v poslední minutě zápasu zkompletoval hattrick TOMÁŠ VOBOŘIL, který se trefil do odkryté branky – 5:2

Liberečtí tak sebrali zaslouženě všechny 3 body, utnuli černou sérii proher a mohou se tak v poklidu připravit na další důležité utkání v Českých Budějovicích.

 

FTZS Liberec x Žabinští Vlci Brno – 5:2 (4:0)

 

Sestava FTZS Liberec
Brankáři (2) | Dlask & Vogt
Hráči (10) | Vobořil, Baran, Bína P. (K), Jelínek, Janáček, Žoček, Daněk, Vik, Díl, Bína M.

 

Realizační tým
Vrabec Karel | hlavní trenér
Mezei Robert | prezident klubu
Poživil Bořek vedoucí mužstva
Slovák Ondřej | fyzio

 

 

 

Branky a asistence
Vobořil 3+0, Jelínek 1+1, Bína M. 1+0, Žoček 0+1, Janáček 0+1

 

 

Hodnocení Karla Vrabce (trenér Liberce)

” Jsem nesmírně rád, že jsme ukončili sérii proher a zvládli tohle domácí utkání i pro všechny fanoušky, kteří nás přišli podpořit. První poločas se nám povedl na jedničku. V druhém poločase jsme sice dvakrát inkasovali, ale chtěl bych hráče pochválit za posledních 10 minut, kdy jsme museli bránit power-play a také oslabení po vyloučení Jelínka. Rozhodlo naše nasazení a velká chuť vyhrát.”

Hodnocení Michala Odehnala (trenér ŽV Brno)

” – bude doplněno v průběhu dne.”

 

 

Jedenácté ligové kolo čeká hráče opět v neděli – 14. 11., kdy se vydají na jih Čech. Tam je čeká utkání s tamním Dynamem PCO České Budějovice. Výkop zápasu je plánován na 19:00 !

Držte nám palce !

 

tým F T Z S L

 

ZPĚT