„A“ tým – 3. kolo 1. Futsal ligy – Sezona 2021/2022

Neděle – 12.09. – 20:00 – SH Dukly Liberec

 

Třetí kolo v nové sezoně přineslo další severočeskou bitvu. Tentokrát pod Ještěd zavítala sousední Česká Lípa, která měla úvodem ligy těžký los a na své první body čeká. Naopak Liberec zvládl svůj předešlý zápas v Ústí na jedničku, kdy za přesvědčivou výhru 5:0 nad Rapidem sebral všechny body.

Úvod derby patřil Démonům, kteří několikrát zahrozili a dokonce jednou orazítkovali břevno Dlaskovi svatyně. Skóre utkání naopak otevřel povedenou akcí ALEŠE BENEK, který využil útočného bloku Žočka – 1:0

Srovnání přišlo záhy z nenápadné akce u lajny, kde se ve skluzu prosadil z velkého úhlu Bialek – 1:1. Liberec do poločasu strhu vedení opět na svoji stranu. Baran vyvezl míc přes celé hřiště, předložil míč Benekovi a ten vyzval chytrou přihrávkou VIKA, který se ve skluzu nemýlil – 2:1

Ve druhé dvacetiminutovce dominoval a pálil ostrými pouze Liberec. Na 3:1 navýšil chytrým lobem VIKTOR ŽAMPA. O čtvrtou branku FTZS se postarala nová akvizice TOMÁŠ JELÍNEK – 4:1 a následně přišla chvíle pro výborně chytajícího JAKUBA DLASKA. Liberecký branař lapil střelu Havrdy při soupeřově power-play a přesným kopem trefil odkrytou branku Démonů – 5:1

V závěru dobrý výkon týmu korunoval pohlednou akcí svým druhým zásahem v utkání ALEŠ BENEK, kterého našel Jelínek – 6:1

Liberec tak ovládl po zásluze severočeské derby a může se v poklidu připravovat na další ligové utkání, které ho čeká po reprezentační pauze za 14 dní v Teplicích.

 

FTZS Liberec x Démoni Česká Lípa – 6:1 (2:1)

 

Sestava FTZS Liberec
Brankáři (2) | Dlask & Vogt
Hráči (12) | Bína P. (K), Žampa, Vobořil, Baran, Benek, Žoček, Hořák, Janouš, Baláž, Vik, Jelínek, Janáček

 

Realizační tým
Vrabec Karel | hlavní trenér
Šorsák Jakub | asistent trenéra
Slovák Ondřej fyzio
Mezei Robert | prezident klubu
Poživil Bořek vedoucí mužstva

 

 

Branky a asistence
Benek 2+1, Jelínek 1+1, Vik 1+0, Žampa 1+0, Dlask 1+0, Bína P. 0+2, Žoček 0+1

 

 

Hodnocení Karla Vrabce (trenér Liberce)

” Jsem rád, že jsme navázali na výkon z Ústí a odčinili tak výkon z prvního domácího zápasu. Rozhodujícím faktorem byla asi naše obětavost. Snažili jsme se být rychle pod míčem a zablokovat co nejvíce střel. Zároveň jsme byli dost aktivní směrem dopředu a odměnili jsme diváky hezkými brankami.”

Hodnocení Karla Kruliše (trenér Démonů Česká Lípa)

” Dnešní zápas byl v prvním poločase vyrovnaný a troufnu si říct, že jsme si vytvořili i více šancí, které jsme ale neproměnili a vlastními chybami darovali soupeři vedení. V druhé půli jsme po naší šanci propadli a soupeř opět udeřil a bylo hotovo. Liberec byl hladovější po vítězství a zaslouženě vyhrál.”

 

 

Další ligové kolo čeká hráče za 14 dní po reprezentační pouze. FTZS zavítá v pátek – 24.09. na palubovku Svarogu Teplice. Výkop je plánován v MSH na 20:00.

Držte nám palce!

tým F T Z S L

 

ZPĚT