„A“ tým – 4. přípravné utkání – Sezona 2021/2022

Pondělí – 23.08. – 20:00 – Sportovní centrum Řepy, Praha

V nabitém závěru přípravy rozložilo trenérské duo síly a na poslední přátelský duel se Spartou poslalo zcela novou sestavu doplněnou také o hráče z divizní rezervy, kteří více než obstáli.

Skóre zápasu otevřel netradičně branař JAKUB DLASK, který si poradil se střelou při soupeřově power-play a přesným kopem trefil odkrytou svatyni Sparty – 0:1. Soupeř dokázal srovnat, kdy se z otočky na hranici vápna prosadil Hora – 1:1

Průběžné vedení Liberce zajistil z rohového kopu FILIP HENZL, který si naběhl na míč Vobořila – 2:1. Sparta do poločasu opět srovnala, kdy si míč nešťastně při návratu do své sítě srazil Provazník – 2:2

Druhý poločas se táhl v obdobném duchu. Liberečtí v poctivém a agresivním bloku bránili a vyráželi do protiútoků. V tom excelovala nová posila Jan Díl, který několikrát využil mezer v obraně Sparty, ale naneštěstí pro FTZS ani jedna situace nebyla přetavena v branku. Naopak Sparta byla produktivní. Na 3:2 zvýšil Křivánek a na 4:2 opět Hora.

Liberec se v závěru snažil o zvrat, ale bohužel další branku nepřidal.

AC Sparta Praha 17 x FTZS Liberec – 4:2 (2:2)

Sestava FTZS Liberec:
Dlask, Yerasov – Vobořil, Žampa, Franc, Provazník, Henzl, Rumler, Žoček, Díl

Realizační tým:

Vrabec Karel (hlavní trenér), Šorsák Jakub (asistent trenéra), Ondřej Slovák (fyzio)

Branky:

Dlask, Henzl

Hodnocení Karla Vrabce (trenér Liberce):

„ Odehráli jsme podobný zápas, jako v neděli proti Šalamounovým ostrovům. Byli jsme aktivní, nebezpeční, ale bohužel opět málo produktivní. Měli jsme v zápase několik přečíslení, která jsme nevyužili. V takovýchto zápasech bude produktivita rozhodovat a to nás dnes stálo lepší výsledek. Herně jsme to odehráli na výbornou. Musím pochválit duo z naší rezervy, kdy si jak Franc, tak Provazník s utkáním poradili velmi dobře. Posledních 10 minut odchytal také náš junior Yerasov a počínal si také velice dobře. Kluci mi svými výkony zamotali před pátečním mistrákem hlavu, což je na jednu stranu příjemná starost (smích).“

Příprava je u konce. První ostrý start čeká naše hráče už tento pátek, kdy na domácí půdě vyzvou SK Olympik Mělník. Výkop je plánován na 20:00 / SH Dukly Liberec.