„A“ tým – RESTART 1. FUTSAL ligy – dohrávka 10. kola – Sezona 2020/2021

Neděle – 14.03. – 19:30 – SH ZŠ Dobiášova

 

Po reprezentační pauze se opět naplno rozběhla nejvyšší futsalová soutěž, kdy liberecký FTZS přivítal na své palubovce sousedy z tabulky – HELAS BRNO. V rámci dohrávky 10. kola se jednalo o přímý souboj o průběžné 6. místo. Helas v den zápasu ztrácel na Severočechy pouhý bod.

Vstup do utkání zvládli lépe domácí, kteří si vytvořili několik slibných příležitostí. Jednu z nich proměnil v 5. minutě KAREL VRABEC, jenž využil příhry kapitána Bíny – 1:0

Zápas byl v dobrém tempu a šance si vytvářel i hostující Helas. Za zády Vogta propasíroval míč Špička a v 11. minutě byl stav nerozhodný. Do poločasu se podařilo FTZS odskočit na rozdíl jedné branky. Žoček udržel hráče na svých zádech, posunul míč proti noze VOBOŘILOVI a ten se nemýlil – 2:1

Druhá dvacetiminutovka nabídla opět velké množství šancí na obou stranách. V brance Liberce zářil DOMINIK VOGT, který udržel v druhé půli nulu a byl týmu oporou. Na 3:1 10 minut před koncem zvýšil s chutí hrající KUBA ŽOČEK, který chytrou ranou nedal branaři Helasu šanci.

Závěr utkání byl v režii FTZS. Hráči si zkušeně pohlídali i soupeřovu hru bez branaře a dokráčeli tak k velice cenné výhře nad kvalitním soupeřem.

Výhra týmu významně pomohla k pozici zajišťující PLAY-OFF.

 

FTZS Liberec x Helas Brno – 3:1 (2:1)

 

Sestava FTZS Liberec:
Vogt, Plechatý – Bína P. (K), Žampa, Henzl, Šisler, Vrabec, Janáček, Žoček, Vobořil, Novotný J., Janouš, Zdržálek

Realizační tým: Benek Aleš (hlavní trenér); Vlach Ondřej (asistent trenéra); Poživil Bořek (vedoucí týmu); Slovák Ondřej (fyzio); Mezei Robert (prezident klubu)

 

Branky a asistence:

Žoček 1+1, Vrabec 1+0, Vobořil 1+0, Bína P. 0+1

 

 

Hodnocení Aleše Beneka (trenér Liberce):

„ Pro nás je to určitě důležité vítězství, které se nerodilo lehce. V prvním poločase nám dělal soupeř z Brna problémy díky svému dobrému pohybu a převaze v držení míče. Vytvořili si poměrně dost brankových příležitostí, ale nás celý zápas držel Dominik Vogt, který podal skvělý výkon. V druhém poločase jsme naší hru trochu změnili a zvládli jsme ho mnohem lépe a zaslouženě vyhráli.”

Hodnocení Zbyňka Špičky (hráč Helasu Brno):

„ Do Liberce jsme dnes přijeli s jasným cílem bodovat, pokud možno naplno, což se bohužel nestalo. První poločas z naší strany nebyl špatný, měli jsme více šancí ale chyběla nám efektivita a klid v zakončení. Naopak soupeř byl v první půli velmi produktivní a vstřelil 2 branky po našem nedůrazu. V druhé půli se nám už nedařilo dostávat se do větších šancí, soupeř náskok zvýšil, zkušeně si ho pohlídal a nakonec i zaslouženě vyhrál.”

 

Další utkání čeká náš tým už tento pátek, kdy pod Ještěd zavítá FK CHRUDIM.

RESTART 1. FUTSAL LIGY – 20. KOLO – PÁTEK – 19.03. – 19:30 – SH ZŠ Dobiášova

 

Děkujeme za podporu !

tým F T Z S L

 

ZPĚT