„A“ tým – 14. kolo VARTA FUTSAL LIGY – Sezona 2019/2020

Pátek – 17.01. – 20:00 – SH Dukly Liberec

 

Skvělou podívanou nakonec i s relativně šťastným koncem pro liberecké nabídlo 14. kolo tuzemské nejvyšší futsalové soutěže.

Úvod zápasu tradičně v Liberci patřil soupeři, který z prvního útoku otevřel skóre zápasu – 0:1

V první dvacetiminutovce se hra přelévala ze strany na stranu, čemuž odpovídal i remízový stav 4:4

Hodonínští vedli průběžně 3:1 nebo 4:2, ale severočeši vždy našli recept na odpovědi a zásluhou BÍNY P., HENZLA a ŽOČKA se šlo do kabin za nerozhodného stavu.

Vstup do druhé půle byl pro FTZS opět špatný. Hodonín se dostal postupně do komfortního vedení 4:7 a zdálo se, že si moravský celek odveze všechny 3 body do svého regionu.

V poslední čtyřminutovce ale liberečtí zapnuli a dokázali stáhnout stav na 6:7 díky brankám BÍNY P. a hrajícímu trenérovi BENEKOVI.

V závěrečné power-play zatáhl za záchrannou brzdu Žoček a FTZS šel do třech. V přesilovce se hráčům Tanga povedlo nasbírat 6 akumulovaných faulů a bod pro podještědský tým zajistil z 10m kopu FILIP HENZL, který tak zkompletoval svůj hattrick.

 

FTZS Liberec x Tango Hodonín – 7:7 (4:4)

 

Sestava FTZS Liberec:
Vogt, Dlask – Bína P. (K), Vrabec, Žoček, Šisler J., Bína M. – Vébr, Rumler, Janáček, Benek, Henzl, Novotný V.

Branky:

Henzl 3, Bína P. 2, Benek, Žoček

 

 

Hodnocení hrajícího trenéra Aleše Beneka (FTZS Liberec):

„ Osobně jsem po dnešním zápase zklamaný a kluci v kabině jsou určitě taky. Myslím si, že takové utkání jsme měli zvládnout za plný počet bodů, takže je pro nás remíza ztrátou, ale vzhledem k vývoji utkání, kdy jsme ještě pět minut před koncem prohrávali o tři branky a v závěru nám pomohla desítka, musíme bod brát. Pocity jsou tedy smíšené a ukáže se až na konci sezóny, jestli to byla ztráta nebo důležitý bod.“

Hodnocení trenéra Jiřího Štěrby (Tango Hodonín):

„ Čekal jsem, jak budou v Liberci hodnotit včerejší zápas, protože ten bod je pro ně „ZLATÝ“. Pokud ten zápas měl někdo vyhrát, tak to určitě nebyli domácí. Samozřejmě je naším problémem, že jsme super rozehraný druhý poločas nedotáhli k vítězství, ale někdy prostě rozhodují o osudu utkání také jíní jeho „aktéři“. Tímhle jen oznamuji, že tentokrát už podáme oficiální protest proti zásadnímu ovlivnění výsledku utkání.“

 

Děkujeme za podporu !

tým F T Z S L

 

ZPĚT