„A“ tým – 13. kolo VARTA FUTSAL LIGY – Sezona 2019/2020

Pátek – 10.01. – 20:00 – UNYP Aréna (Sparta aréna)

V prvním zápase roku 2020 čekal na naše hráče velký oříšek a to úřadující mistr VARTA futsal ligy – AC SPARTA PRAHA

Úvod zápasu libereckým opět nevyšel, kdy lacino inkasovali 2 slepené góly. Na branky pražanů odpověděl ŠTĚPÁN RUMLER, kterého nádherným pasem našel před brankou Karel Vrabec – 1:2

Bohužel v tom opět Sparta odskočila na 2 branky. Další pasáž patřila našim hráčům, jenž stihli do 15té minuty snížit brankou hrajícího trenéra BENEKA, kterého přihrávkou vybídl kapitán Bína. Srovnání přišlo hned v zápětí ze sálovky skvěle hrajícího KARLA VRABCE – 3:3

Do první půle překonala Sparta Dominika Vogta 2x, čímž dovršila poločasový výsledek na 5:3 pro domácí.

Druhé dějství patřilo sparťanům, kteří byli daleko produktivnější, než-li severočeši. Ti měli také své šance, ale nekvalitním provedením míč v síti ne a ne skončit.

Sparta rozvlnila síť ještě 6x a to především díky slepeným gólům na konci zápasu. Definitivní tečku za střetnutím udělal svým druhým gólem ŠTĚPÁN RUMLER, kterého ladně našel mladík Marek Bína – 11:4

Sparta v zápase ukázala kvalitu a přesvědčivě zvítězila. Liberečtí odehráli sympatický první poločas, kdy dokázali srovnat na 3:3. Ve druhém poločase přestali být produktivní, což se odrazilo i v konečném skóre.

AC Sparta Praha x FTZS Liberec – 11:4 (5:3)

Sestava FTZS Liberec:
Vogt, Plechatý – Bína P. (K), Žoček, Henzl, Bína M., Šisler, Vrabec – Benek, Rumler, Vébr, Kazda, Janáček

Branky:

Rumler 2, Benek, Vrabec

Hodnocení hrajícího trenéra Aleše Beneka (FTZS Liberec):

„ Z utkání mám smíšené pocity. Výsledek zápasu vypadá krutě. Sparta přistoupila k utkání koncentrovaně a zodpovědně, ale minimálně v prvním poločase jsme pro ně byli nepříjemným soupeřem. Čtyři vstřelené góly jsou plusem a další minimálně čtyři velké možnosti jsme ještě neproměnili. Avšak po našich zbytečných systémových chybách nás hráči Sparty za vše trestali. Bohužel jsme opět dostávali slepené góly. Na tom musíme dále pracovat a hrát soustředěně do obrany každé střídání až do konce. Chápu všechny hráče, že chtějí útočit, ale vše vychází ze zabezpečené obrany, potom můžeme pomýšlet na lepší výsledky. Potěšil mě náš progres ve hře a přístup. Byli jsme nebezpeční a tím jsme donutili Spartu hrát na 100% až do konce utkání. Z utkání si bereme mnoho pozitiv, na kterých lze stavět a věřím, že se budeme zlepšovat.“

Hodnocení trenéra Beniho Simitčiho (AC Sparta Praha):

„ Vyhráli jsme zápas, takže jsme si splnili náš plán. Zápas se mi hodnotí dobře, sice Liberec dokázal ze 3:0 vyrovnat na 3:3, ale to bylo naše vypadnutí z koncentrace, když kluci pouštěli soupeře na brejky a do zakončení. V druhé půli už vše šlo bez problému, o poločase jsem zkorigoval taktické věci a poté se to už rozjelo, měli jsme zápas pod kontrolou.“