„A“ tým – 8. kolo VARTA FUTSAL LIGY – Sezona 2019/2020

Pátek – 08.11. – 20:00 – MSH Teplice

 

V rámci osmého kola Varta futsal ligy zavítali naši hráči na další venkovní palubovku. Tentokrát před nimi stál loňský účastník finále play off – Svarog FC Teplice.

Do utkání vstoupil Liberec aktivně, kdy vycházel z pevné defenzívy a spoléhal na rychlé protiútoky. Bohužel ale ani jeden z nich brankou neskočil. V 15té minutě došlo ke střetu Rumlera s brankářem Hůlou, který byť vyfasoval za svůj faul žlutou kartu, tak se sám zranil a byl nucen hřiště opustit. Teplice hrály posledních 5 minut pod hrozbou 10m kopu a tak se rozhodly pro hru power-play, kterou měli nutno říci s Jeronimem velice dobře sehranou. Do přestávky si nástřel Tata srazil do vlastní sítě Janáček a jednu přesilovou situaci využil Teka, který stanovil výsledek poločasu 2:0 pro domácí. FTZS hrál důsledně vzadu a i on měl své šance, ale ty zůstaly bohužel neproměněny.

Teplice se ve hře 4 na 4 dostávaly do zakončení pomálu a tak opakovaně volili hru bez branaře, která jim vycházela. Volný přímý kop BENKA znamenal sice snížení na 1:3, nicméně to bylo vše, co se vešlo mezi 3 tyče Svarogu.

Naopak soupeř využil mezer v obraně FTZS a ve druhé dvacetiminutovce vsítil celkem 5 gólů. Konečné skóre 7:1

 

Svarog FC Teplice x FTZS Liberec – 7:1 (2:0)

 

Sestava FTZS Liberec:
Vogt, Plechatý – Bína P. (K), Šorsák, Rašín, Bína M., Henzl – Benek, Janáček, Vébr, Rumler, Žoček

Branky:

Benek

 

 

Hodnocení Františka Vacka (asistent trenéra FTZS Liberec):

„ V Teplicích jsme myslím odehráli dobré utkání, kdy ještě 7 minut před koncem jsme prohrávali 3:1. Poslední minuty patřily domácímu celku, kdy jsme polevili v koncentrovanosti. Výsledek neodpovídá průběhu zápasu.“

Hodnocení Pavla Bíny (kapitán FTZS Liberec):

„ Je to možná úsměvné, ale musím náš tým pochválit i za výsledek 1:7. Do zranění Hůly, jsme hráli 4 na 4 se Svarogem vyrovnané utkání. Poté soupeř pod hrozbou 10m kopu praktikoval power-play s Jeronimem a to od 15. minuty utkání až do konce. Hráli jsme poctivě, obětavě, ale bohužel jsme na přesilovku, kterou nás Svarog přehrál, nenašli recept. Soupeři gratuluji ke 3 bodům.“

Hodnocení Claudinha (hráč Svarogu Teplice):

“ Nebylo to pro nás jednoduché. Liberec je na tom fyzicky dobře a přijel s jasnou taktikou. Ubránit to a hrát na brejky. My se museli o to více soustředit a vydržet hrát s plným nasazením. Zvládli jsme to nakonec dobře a zápas v klidu odehráli. Jsem rád, že to bylo i s takovým výsledkem, protože jsme to jako tým potřebovali.“

 

Děkujeme za podporu !

tým F T Z S L

 

ZPĚT