„A“ tým – 3. kolo VARTA FUTSAL LIGY – Sezona 2019/2020

Neděle – 22.09. – 19:30 – SH TEZA Hodonín

 

V rámci třetího kola Varta futsal ligy zavítali hráči Liberce na horkou půdu Hodonína, který je letošním nováčkem soutěže.

Úvod zápasu byl opatrný z obou stran. Na první branku utkání se čekalo až do 16. minuty. Svou šanci využil domácí Koky a na zadní tyči otevřel skóre zápasu. Své dvě vyložené šance neproměnil bohužel na straně libereckých kapitán Benek a tak zahrozilo opět Tango. Po individuální akci zakončil přesně Buc a šlo se po prvním poločase do šaten za nepříznivého stavu 2:0 pro domácí.

Liberec nebyl dostatečně důsledný ve svém bloku, jako tomu bylo např. se Spartou a tak trenér Vacek zvolil do zbývajících dvaceti minut jinou taktiku, což se nakonec ukázalo jako velice dobrý tah.

Hráči FTZS nastoupili na svého soupeře a mačkali ho celý druhý poločas. Šance střídala šanci, ale ne a ne se brankově prosadit. To se povedlo po důrazném souboji  s branařem JANÁČKOVI, který ve 34.minutě snížil na průběžných 2:1.

O dvě minuty později vyšla libereckým standardní situace, kdy na zadní tyči skóroval DVOŘÁK – 2:2

V poslední minutě zápasu utekl po pravé straně Baláž, naservíroval do prázdné branky NOVOTNÉMU a ten vystřelil týmu pár sekund před závěrečným hvizdem všechny 3 body.

Tečku za střetnutím udělal JAKUB ŠORSÁK, který v samotném závěru pálil do odkryté klece – 2:4

Liberečtí si opět dokázali, že utkání nejsou ztracena za žádného stavu a stejně jako v Mělníku, tak i dnes prokázali charakter a obrátili nepříznivý vývoj na svoji stranu.

 

Tango Hodonín x FTZS Liberec – 2:4 (2:0)

 

Sestava FTZS Liberec:
Vogt, Dlask – Kratochvíl, Bína M., Daněk, Benek (K), Vrabec – Šorsák, Baláž, Janáček, Dvořák, Novotný V.

Branky:

Janáček, Dvořák, Novotný V., Šorsák

 

 

Hodnocení Michaela Vacka (trenér FTZS Liberec):

„ Do zápasu jsme vstoupili s cílem hrát z bloku a dostávat se do rychlých brejků. To se nám moc nedařilo, ale přesto jsme si několik šancí vytvořili, ale nedokázali jsme je proměnit. Góly jsme dostali po dvou individuálních akcích domácího Buce. V druhém poločase jsme soupeře začali napadat už při rozehrávce a měli jsme míč více ve své moci, ale stále jsme trpěli špatnou koncovkou. Až důrazem Tomáše Janáčka se nám podařilo snížit a po signálu z rohu i vyrovnat. Myslím, že soupeřem to otřáslo a my jsme dokázali vstřelit rozhodující gól. Chtěl bych pochválit celé mužstvo za týmový výkon. Až do konce věřili, že mohou výsledek otočit a dělali pro to maximum.“

Hodnocení Pavla Bíny (vedoucí FTZS Liberec):

“ V Hodoníně jsme odehráli dva naprosto odlišné poločasy. V první půli jsme nehráli to, co nás zdobilo např. v utkání se Spartou. V bloku jsme nebyli důslední a soupeř nás za to trestal. Vázla nám kombinace i přechodová fáze. I my jsme přesto měli své šance, které zůstaly bohužel neproměněny. Ve druhé půli jsme museli změnit taktiku a to se vyplatilo. Hodonín měl velké problémy s naším vysokým napadáním, což vyústilo ke snížení a srovnání skóre. Pochválit musíme určitě Vogta, který nás v rozhodující fázi podržel. Poslední minuta nám ukázala, proč vlastně futsal děláme. Kluky musím pochválit, že opět nesložili zbraně. Na hřišti jsem cítil z každého, že chce zápas otočit.“

Hodnocení Jiřího Štěrby (vedoucí Tanga Hodonín):

“ Naše mužstvo dnes bojovalo do poslední chvíle, ale v závěru se od nás odvrátilo štěstí. Doufám, že i soupeři uznají, že vyhrál šťastnější tým. Za stavu 2:0 jsme několikrát mohli navýšit vedení, což se nepodařilo a v závěru jsme za to pykali. Euforie radosti na liberecké lavičce byla důkazem, jak moc si tohoto vítězství váží“.

 

Děkujeme za podporu !

tým F T Z S L

 

ZPĚT