„A“ tým – 5. přípravné utkání (Generálka) – Sezona 2019/2020

Neděle – 01.09. – 21:00 – SH Krupka

 

V posledním utkání přípravy náš klub narazil na velice kvalitní tým z 2. ligy Západ, který byl doplněn o exligové hráče Vobořila a Hrdého z Mělníku.

Prvních dvacet minut příliš zajímavých situací nenabídlo. Naši hráči se do zakončení dostávali zřídka a i domácí Rapid hrozil sporadicky. Úvodní branku si připsali ústečtí, kteří využili nedorozumění našich hráčů při autovém kopu na polovině soupeře – poločas 1:0

Druhé dějství už bylo pro diváka zajímavější. FTZS nalezl na svého soupeře a vysokým napadáním získával převahu na svou stranu. Skóre srovnal dobře hrající MAREK BÍNA, který trefil po narážečce šibenici – 1:1

Druhou domácí branku si připsal ústecký útočník, který opět využil špatné komunikace mezi branařem a vracejícím se hráčem – 2:1

Obrat na 3:2 zařídil krásnou přihrávkou Jakub Žoček, který našel volného BENKA – 2:2 a tentýž hráč pustil pod sebou nástřel MARKA BÍNY, jenž skončil v síti – 3:2

Z naší strany špatně takticky zvládnutý závěr utkání vyústil v konečný obrat na 4:3 pro RAPID, který využil přesilovky v power-play a 10m kopu za šestý faul v samotném závěru střetnutí.

 

Rapid Ústí nad Labem x FTZS Liberec, futsal club – 4:3 (1:0)

 

Sestava FTZS Liberec:
*** doplníme v průběhu dne

 

Branky:

Bína M. 2, Benek

 

 

Hodnocení Michaela Vacka (trenér FTZS Liberec):

„ V posledním přípravném zápase jsme narazili na velmi houževnatého, bojovného, ale někdy až moc tvrdého soupeře. V první půli se hrál vyrovnaný futsal, ale bez větších šancí. Jednu z mála se podařilo soupeři proměnit. V druhé půli už jsme byli lepším týmem, ale sráží nás zbytečně chyby. Při druhém gólů soupeře nedorozumění mezi gólmanem a dvěma hráči, pak gol v power play a nakonec zbytečný šestý faul na útočné polovině. Naopak mě potěšili dvě branky Marka Bíny i krásná gólová přihrávka Kuby Žočka na Benyho (Aleš Benek). Všechno to zatím byli jen přátelské zápasy. Až v pátek se ukáže, jak na tom doopravdy jsme. Prvořadé je se soupeři vyrovnat v bojovnosti a nasazení. Bez toho nebudeme mít šanci na úspěch.“

Hodnocení Marka Bíny (hráč FTZS Liberec):

“ Zápas s Ústím hodnotím jako skvělou generálku před ligou s kvalitním soupeřem. V zápase jsme si vyzkoušeli ještě nějaké věci, které by jsme chtěli v lize hrát. Ze začátku se nám nedařilo si vytvářet šance a soupeř nás za to potrestal první brankou v zápase, na kterou jsme dokázali odpovědět až krásnou akcí v druhém poločase. V druhém poločase jsme převzali kontrolu nad hrou a soupeře jsme skoro do ničeho nepustili. Dokázali jsme zápas otočit v náš prospěch, ale v závěru jsme dělali hloupé chyby a udělali opět rychle pět faulů. Zbytečně jsme si zápas zkomplikovali. Soupeř srovnal skóre z power-play a v samém závěru zápasu ze šestého faulu proměnil penaltu na konečných 4:3. Teď už nám nezbývá nic jiného než se ze zápasu poučit, hlavně co se týče taktiky a soustředit se na první kolo ligy v rámci kterého zavítáme do nedalekého Mělníku.“

 

Děkujeme za podporu !

tým F T Z S L

 

ZPĚT