„A“ tým – 4. přípravné utkání – Sezona 2019/2020

FINÁLE POHÁRU SFČR (KRAJSKÁ ČÁST)

Středa – 28.08. – 20:00 – MSH Česká Lípa

Úvod zápasu patřil jednoznačně domácím Démonům, kteří byli aktivnější a trestali naše chyby. První branku jsme inkasovali lacino po rohovém kopu a i následné dvě individuální chyby našeho obránce nezůstaly nepotrestány – 3:0

Do utkání nás dostal svým gólem BENEK, který využil přesného pasu VÉBRA. O chvíli později jsme se mohli dostat na dostřel jediné branky, kdy bohužel krátkou penaltu za faul na Janáčka Benek nepotrestal.

Naopak Démoni využili častých faulů a tradiční exekutor 10m kopů Havrda dodal Démonům klid. Poločas – 4:1

Druhá půle byla z naší strany daleko lepší, kdy jsme soupeře svým agresivním napadáním téměř do ničeho nepustili. Tlak vyústil ve snížení 4:2, kdy se prosadil netradičně hlavou JANÁČEK. Bohužel pro nás z ojedinělého protiútoku opět navýšili domácí a odskočili na rozdíl 3 branek – 5:2

Aktivní hra našich hráčů ve druhém dějství bohužel kýžené vyrovnání nepřinesla a to ani po vcelku slušně zahrané power-play. Tečku za utkáním udělali po závaru před brankou opět domácí.

Konečný výsledek – 6:2

Démoni Česká Lípa x FTZS Liberec, futsal club – 6:2 (4:1)

Sestava FTZS Liberec:
*** doplníme v průběhu dne

Branky:

Benek, Janáček

Hodnocení Michaela Vacka (trenér FTZS Liberec):

„ V pohárovém zápase s Českou Lípou nám vůbec nevyšel začátek, kdy jsme inkasovali dvě branky ze standartních situací a další z brejku, který jsme včas nezachytili. Od poloviny prvního poločasu jsme se začali více prosazovat, ale dokázali jsme vstřelit jen jeden gól. Škoda, že jsme neproměnili penaltu, dostali bychom se soupeři na dostřel. V druhém poločase jsme na hřišti dominovali, ale bez golového efektu. Soupeř nám pak po chybách vstřelil dva góly a nepomohla nám ani dlouhá power play. Doufám, že v dalším zápase předvedeme lepší a soustředěnější výkon už od začátku utkání.“

Hodnocení Dominika Vogta (brankář FTZS Liberec):

“ Měli jsme špatný vstup do utkání, kdy jsme inkasovali hned z první standardní situace. Pak jsme začali soupeře napadat a on nás potrestal hned dvakrát z protiútoku. Bylo to velmi nepodařených deset minut. Poté se naše hra zpřesnila a vytvářeli jsme si šance, kdy jsme buď ztroskotali na domácím brankáři nebo nám chyběl klid v zakončení. Do poločasu jsme ještě inkasovali z desetimetrového kopu a šlo se do šatny za stavu 4:1 pro domácí. Velkou část druhého poločasu jsme drželi balón na svých sálovkách a poté jsme dokázali ze standartní situace snížit na 4:2. Hned z dalšího útoku jsme inkasovali a museli jsme sáhnout ke hře bez brankáře. Domácí dobře bránili prostor před brankou a my si vytvořili jen minimum šancí. Lípa zaslouženě vyhrála. My dostali lekci z produktivity, ale musíme tento zápas hodit za hlavu a už se soustředit na start ligy.“