… „A“ tým – 20.kolo VFL – Sezona 2018/2019

… Pátek – 15.03. – 20:00 – SH VŠB-TU Ostrava

I druhý ze závěrečné trojice venkovních výjezdů SNU výsledkově nevyšel.

Úvod zápasu našim hráčům příliš nesedl, kdy jsme soupeře pouštěli lacino do mnoha příležitostí, které naštěstí brankou neskončily. Naopak dobře sehraná SS z 11. minuty po ose VRABEC-BENEK-NĚMEC skončila v sítí a otevřela tak skóre zápasu.

Slepený gól dala obratem i Ostrava, která zahrála přesně signál z rohového kopu – 1:1. Do půle padla branka ještě na každé straně a tak se do šaten odcházelo za vyrovnaného stavu 2:2.

Druhá dvacetiminutovka byla z naší strany už daleko aktivnější. Soupeře jsme zatlačili před vlastní branku, kdy VŠB hrozila pouze z ojedinělých protiútoků. Jeden z nich vysokoškolákům vyšel a soupeř se ujal opět průběžného vedení. Na to zareagoval přesnou bombou z PVK  FILIP HENZL, který vymetl šibenici – 3:3

V závěru se trenér Vacek rozhodl pro hru power-play, kdy chtěl pod Ještěd dovézt plný počet bodů. Po třech slibných závarech před brankou VŠB si zachycený míč nadhodil Chvěja a napálil míč přes celé hřiště do naší brány. V posledních 30ti vteřinách se nic důležitého neudálo a tak VŠB oslavili svou druhou výhru v nejvyšší futsalové soutěži a oplatili nám tak předešlé dvě porážky ze SUPERPOHÁRU a prvního vzájemného střetnutí.

VŠB-TU Ostrava x FTZS Liberec – 4:3 (2:2)

Sestava:
Vogt, Garčár – Bína P. (K), Vrabec, Rašín, Baláž, Henzl – Benek, Vébr, Kazda, Rumler, Němec

Branky a asistence:

Němec J. 1+0, Vrabec 1+0, Henzl 1+0, Benek 0+2

Hodnocení Pavla Bína (kapitán FTZS Liberec):

„ Do utkání jsme nevstoupili moc aktivně. Soupeř měl na můj vkus hodně příležitostí po naší nedůslednosti. Na druhou stranu se jednalo o vyrovnaných 20 minut. My jsme špatně řešili finální fázi podobně, jako v Mělníku. Druhá půle byla z naší strany daleko lepší. Soupeře jsme zatlačili na jejich polovinu a ten hrozil pouze z brejků po našich nepřesnostech. V závěru trenér správně zvolil PP, ve které jsme chtěli utkání za stavu 3:3 zlomit. Měli jsme 2-3 možnosti vsítit, ale bohužel se nikomu síť rozvlnit nepodařilo. Naopak branař soupeře napálil míč přesně mezi 3 tyče a zajistil VŠB druhou výhru v lize. Mrzí mě ztráta, ale nesmíme věšet hlavy. Za týden máme Brno a budeme chtít naplno bodovat a při dobré konstalaci hvězd se porvat o play-off, které stále není nereálné.“

Hodnocení Martina Kapsy (trenér VŠB-TU Ostrava):

“ U nás klasika. V první půli neproměníme skoro nic, kdy nejsme schopni trefit ani prázdnou bránu a ve druhé půli se musíme se soupeřem přetahovat o výsledek. Každopádně super další tři body pro nás do tabulky i když je soutěž po roce opět neregulérní a nám tak chybí dva zápasy, ve kterých by se hrálo o dalších 6 bodu.“