… „A“ tým – 19.kolo VFL – Sezona 2018/2019

… Pátek – 08.03. – 20:00 – SH Mělník, Gymnázium

První z trojice závěrečných venkovních utkání odehrál SEN na půdě Olympiku Mělník, který má již téměř jistou účast v play-off.

SEN vstoupil do utkání na výbornou, kdy po individuální akci v první minutě otevřel skóre ALEŠ BENEK. Bohužel hned vzápětí srovnal šťastnou střelou Vobořil – 1:1

V rámci první dvacetiminutovky byl náš tým daleko aktivnější než soupeř. Vytvořil si několik slibných příležitostí, ale až v 17. minutě po pasu BÍNY unikl RUMLER a vrátil vedení opět na naši stranu. Škoda jen, že se našim hráčům nepodařilo donutit soupeře napošesté faulovat, jelikož hrál celých 10 minut pod hrozbou 10ti metrového kopu.

Ve druhém dějství byl iniciativnější už bohužel celek domácích, který využil našich chyb v rozehrávce a otočil skóre z 1:2 na 4:2. Hlavním tahounem byla přijetá posila Olympiku ŠUP, jenž vsítila za pouhých 20 minut hattrick.

Za nepříznivého stavu se rozhodl trenér Vacek pro hru power-play, kterou sehrála pětice svěřenců velice dobře. Bohužel Mělník vždy na vstřelenou branku dokázal odpovědět. Přetahovaná skončila po 40ti minutách nepříznivě 6:5 pro mělnický tým, který si tak připsal plný počet bodů.

SK Olympik Mělník x FTZS Liberec – 6:5 (1:2)

Sestava:
Vogt, Garčár – Bína P. (K), Horáček, Rašín, Baláž – Benek, Kaiser, Kazda, Rumler, Němec

Branky a asistence:

Němec J. 3+0, Rumler 1+0, Benek 1+1, Bína 0+3

Hodnocení Františka Vacka (trenér FTZS Liberec):

„ Začátek utkání nám vyšel skvěle a po 11 vteřinách jsme dali gól po individuální akci Benka. Bohužel vzápětí jsme inkasovali. Od této chvíle jsme byli do konce poločasu jasně lepší a je škoda, že jsme nepřidali víc gólů. Druhý poločas jsme začali zakřiknutě a soupeř dvěma brankami otočil skóre. Potom se hra vyrovnala. Od 30 minuty jsme začali hrát power play a góly padaly na obou stranách. Konečný výsledek 6:5 pro domácí je pro nás krutý, myslím, že se tady mělo vyhrát, ale nedá se nic dělat. Musíme vyhrát zbývající dva zápasy a porvat se o play off.“

Hodnocení Pavla Bína (kapitán FTZS Liberec):

„ Vstup do utkání jsme měli výborný, kdy jsme po pár vteřinách vedli 1:0. Bohužel opět padla slepené branka, tentokrát do naší sítě a bylo srovnáno. V rámci prvního poločasu jsme byli aktivnějším týmem, který si vytvořil poměrně dost příležitostí, ale finální fázi jsme neřešili vůbec dobře. Šťastnou brankou Rumlera jsme si i tak opět zajistili průběžné vedené. Z mého pohledu jsme měli kopat alespoň dvě desítky, ale rozhodčí to viděli bohužel jinak. Druhá dvacetiminutovka byla od nás špatná, až na solidní power-play. Měli jsme problém s rozehrávkou a soupeře jsme téměř ničím nedokázali překvapit. Olympik vycházel z hlubokého bloku a čekal na naše chyby, kterých jsme udělali přespříliš. Remíza by zápasu slušela asi víc, ale na asi se nehraje a my jsme bez bodu.“

Hodnocení Jakuba Němce (trenér Olympiku Mělník):

“ Jsem rád, že se nám podařilo zvítězit, ale upřímně musím uznat, že si oba týmy zasloužily body rozdělit. Bylo to nervózní utkání, ve kterém jsme udělali spoustu chyb my i soupeř. Do utkání jsme vstoupili nekoncentrovaně, inkasovali hned po pár vteřinách hry a to mělo vliv na naše sebevědomí v celém prvním poločase, kdy se nám vůbec nedařilo. Do 2.poločasu jsme však vstoupili sebevědomě my, utkání brzy otočili a Liberec pak musel neustále dotahovat. Posledních 5 minut bylo hodně zběsilých, po našem gólu jsme Liberci umožnili vždy hned snížit. Tohle by se nám nemělo stávat, už bychom měli mít dost zkušeností na to, abychom to dohráli takticky mnohem lépe.“