… „A“ tým – 15.kolo VFL – Sezona 2018/2019

… Pátek – 25.01. – 20:30 – SC Slovácká Slavia Uh. Hradiště

První mužstvo odcestovalo v pátek do dalekého Uh. Hradiště, kde se utkalo také s nováčkem soutěže Bazookou CF. První duel skončil na harcovských kolejích nerozhodně 5:5 a tak se dala očekávat vyrovnaná bitva.

Úvod zápasu patřil právě našim hráčům, kteří si vytvořili nespočet ložených šancí, ale ani jednu se jim nepodařilo proměnit. V 10 minutě unikl po pravé straně mladíček Kazda a bombou propálil vše, co mu stálo v cestě – 0:1

Do půle se podařilo domácím srovnat po chybě v obranné fázi – 1:1. Do šaten se tak šlo za vyrovnaného stavu.

Ve druhé dvacetiminutovce bylo vidět hodně a to na obou stranách. Průběžné vedení 2:1 vystřelil Bazooce Bulůšek. Poté zavelel SEN a to především Aleš Benek, který svými dvěma slepenými góly otočil skóre zápasu na 2:3 a to po asistencích Žočka a Horáčka. Závěrečnou tečku za střetnutím udělal kapitán Bína, který se trefil při PP hostů do odkryté branky.

FTZS si tak odvezl pod Ještěd cenné vítězství a naději na play-off, které není za tohoto stavu nic nereálného.

Bazooka CF Uherské Hradiště x FTZS Liberec – 2:4 (1:1)

Sestava:
Vogt, Garčár – Bína P. (K), Vodička, Horáček, Žoček, Baláž – Benek, Němec, Kazda, Kaiser, Rumler

Branky a asistence:

Benek 2+0, Bína 1+0, Kazda 1+0, Žoček 0+1, Horáček 0+1

Hodnocení Michaela Vacka (trenér FTZS Liberec):

„ Začátek zápasu se nám povedl, brzy jsme si vytvořili několik šancí, ale bohužel jsme je neproměnili. Pak se hra vyrovnala a my jsme konečně jednu z šancí proměnili. Po chybě při zakládání útoku soupeř vyrovnal. V druhé půli se hrál vyrovnaný futsal a moc si vážím toho, že i když jsme dostali druhou branku, tak jsme dokázali výsledek otočit a na dlouhou cestu domů si vezeme tři body.“

Hodnocení Pavla Bíny (kapitán FTZS Liberec):

„ Do utkání s Bazookou bylo připraveno opět několik staro-nových tváří. Na jednu stranu mě mrzí, že nedokážeme odehrát více utkání v jedné sestavě, která by si na sebe zvykla. Na druhou stranu a o to více mě těží, že máme v týmu zastupitelnost a že nemá nikdo své místo jisté. V Hradišti to nebyl žádný krásný futsal, ale z naší strany byla vidět více touha po vítězství, než-li ze strany domácích. Skvěle nám zachytal Domino (Dominik Vogt – pozn. redakce) a nadstandard podal Aleš Benek, který otočil nepříznivý výsledek ve druhém poločase. Cením si i 100% disciplíny, kdy jsme za 12 minut neudělali jediný faul, který by znamenal 10ti metrový kop. Vítězství si cením a pochvalu zaslouží celý tým.“

Hodnocení Jaroslava Hasíka (trenér Bazooky CF Uh. Hradiště):

“  Utkání s Libercem se odvíjelo podle obdobného scénáře, jako to předešlé proti Lípě. Opět jsme soupeře zbytečně pustili do vedení, znovu se nám podařilo výsledek otočit, abychom pak o vedení laxním přístupem i podruhé za sebou přišli. V obraně nejsme důslední a směrem dopředu hrajeme komplikovaně a bez nápadu. Trápí nás i zakončení, trefujeme tyče, gólmana nebo hráče na brankové čáře.