… „A“ tým – 14.kolo VFL – Sezona 2018/2019

… Sobota – 19.01. – 18:00 – SH Eden, Praha

 

„A“ tým se v netradiční sobotu utkal s dalším týmem z popředí tabulky. V cestě za třemi body mu stál velice silný tým SLAVIE PRAHA disponující makedonskými a srbskými reprezentanty.

Do zápasu vstoupil SEN velice aktivně a vytvořil si několik slibných příležitostí ke vstřelení branky. Bohužel se ale nikomu síť rozvlnit nepovedlo. Slavia naše hráče potrestala do poločasu celkem 3x, nicméně výsledek průběhu hry rozhodně neodpovídal – 3:0.

Naši hráči se prezentovali daleko aktivnější hrou, než-li tomu bylo proti pražské Spartě. Zásadní problém měli především s koncovkou.

Ve druhém dvacetiminutovém dějství fyzicky náročné tempo ubíralo našim hráčům síly a slávisté prokazovali své kvality. Skóre se vyšplhalo až na nepříznivých 0:8. Závěrem zápasu se podařilo 2x golmana Karpiaka překonat nové akvizici Rumlerovi, který tak mohl oslavit svou vůbec první trefu v nejvyšší futsalové soutěži. Definitivní tečku za střetnutím udělala Slavia – 9:2.

Naši hráči odehráli výrazně lepší utkání, než-li se sparťany a mohou i přes zdánlivě jasný výsledek odejít se vztyčenou hlavou.

 

SK Slavia Praha x FTZS Liberec – 9:2 (3:0)

 

Sestava:
Vogt, Garčár – Bína P. (K), Rašín, Soukup M., Baláž, Bína M. – Němec J., Benek, Kazda, Rumler, Kaiser

Branky a asistence:

Rumler 2+0, Benek 0+1, Baláž 0+1

 

 

Hodnocení Michaela Vacka (trenér FTZS Liberec):

„ Do zápasu jsme vstoupili výborně, nedali jsme soupeři prostor pro kombinaci a rychle k hráčům dostupovali. Vytvořili jsme si několik velkých šancí, které jsme ale neproměnili. Kdyby první poločas skončil remízou nikdo by se nedivil. Ve druhém poločase už nás Slavia začala více přehrávat, my jsme už nebyli tak agresivní a nechávali soupeři více místa a ten nás za to trestal. Je škoda, že se nám podařilo dát góly až na konci zápasu. Kdybychom dali nějaký už v prvním poločase, mohl být zápas ještě zajímavější. Rád bych poděkoval klukům za dobrý, poctivý výkon i když výsledek tomu úplně neodpovídá.“

Hodnocení Pavla Bíny (kapitán FTZS Liberec):

„ Částečně mě mrzí, že neustále točíme sestavou. Když už se někdo uzdraví, tak zase onemocní / zraní se někdo jiný. Na druhou stranu dostali šanci další mladí hráči, kteří rozhodně nezklamali, ba naopak. Všichni z toho máme lepší pocit, než-li se Spartou, kde jsme pouze staticky bránili a čekali na smrt. Drželi jsme se převážnou většinu zápasu pokynů trenéra a neslo to ovoce. Škoda jen, že jsme se vícekrát brankově neprosadili, byť jsme na to šance měli. Poločas mohl vypadat jinak. V závěru už docházel kyslík a Slavia hrála do otevřenější obrany. Nám výkon ukázal čeho bychom se měli do dalších náročných zápasů držet, každopádně soupeř vyhrál zcela zaslouženě a gratuluji mu k zisku 3 bodů.“

Hodnocení Daniela Klímy (hráč Slavie Praha):

“ Liberec dobře bránil, napadal naší rozehrávku, museli jsme zápas poctivě odpracovat. Jsem rád, že jsem dostal příležitost si zahrát a vstřelil i gól, i když byl takový kuriózní, dvakrát jsem totiž zkusil nahrát Davidu Joštovi, ale míč se ke mě pokaždé odrazil a nezbývalo mi nic jiného než vystřelit. Rád bych pochválil slávistické fanoušky, kteří vytvořili skvělou atmosféru, je radost takové utkání hrát.“

 

Děkujeme za podporu !

tým F T Z S L

 

ZPĚT