… „A“ mužstvo – Přátelské utkání – Sezona 2015/2016
… Čtvrtek – 11.02. – 20:30 – SH Zruč n./S.

 

Do zápasu s velice kvalitním soupeřem jsme vstoupili ustrašeně a s příliš velkým respektem. To bohužel vedlo ke dvěma laciným brankám v úvodu utkání – 2:0

Poté se naše hra zkvalitnila a my jsme zahrozili z několika slibných příležitostí.

Zkušené a skvěle technicky vybavené Benago nás potrestalo i napotřetí, kdy si míč kolem Polívky nachystal Diego a vymetl šibenici – 3:0

Čtvrtá branka v utkání patřila našemu týmu. Zasloužil se o ní Jirka Štajner a byla vskutku famózní. Štajny si pohrál na polovině hřiště se dvěma protihráči, třetího přesprintoval a akci korunoval zásahem mezi Cristianovýma nohama – 1:3

První polovinu zápasu gólově uzavřel právě zručský branař Cristiano, který využil hry power-play a střelou ze střední vzdálenosti překonal Vogta – 1:4

Do druhé poločasu jsme vstoupili už aktivněji, nicméně mnohdy zbrkle a nepřesně řešené situace směrem dopředu k brance nevedly.

Naopak na posledním postu chyboval Žoček a nejlepší střelec naší nejvyšší soutěže Galvao se tváří v tvář s Vogtem nemýlil – 1:5

Náš druhý zásah si připsal Benek, který potrestal ruku ve vápně a penaltový kop s přehledem proměnil – 2:5

Silný zručský tým měl své mouchy v obranné činnosti, z jehož nedotažených presingů jsme mnohdy dokázali solidně vyjet a jeho obranu přečíslit. Bohužel zkušenosti a čtení hry bývalého mistra světa Marcela nebo naše ukvapení vždy vedlo spíše k pološanci.

Šestý a sedmý gól patřil Benagu. U toho šestého se náš tým špatně posunul u volného přímého kopu a u posledního špatně dostoupil Bína Galvaa, kterého nechal pohodl z otočky vystřelit.“

 

“ Do Zruče náš tým nepřijel odevzdaný a i přes sílu soupeře jsme Benagu nechtěli dát nic zadarmo. Mrzí nás opět špatný začátek utkání, kdy jsme lacině soupeři darovali dvě branky. Poté jsme v určitých fázích byli rovnocenným soupeřem, nicméně když už jsme z vysokého presu dokázali vyjet, všechny protiútoky jsme řešili zbrkle, nepřesně a ukvapeně. Naopak Benago každou naši chybu trestalo.

Stydět se rozhodně za svou hru nemusíme. V řadách Benaga je mnoho zahraničních a tuzemských reprezentantů a pro všechny z nás byla čest se s těmito individualitami vzájemně porovnat. Ze zápasu si odnášíme spoustu poznatků, postřehů a taktických rad od kouče Beniho Simitciuho, kterému děkujeme za pozvání. Do budoucna se budeme určitě těšit jak na jeho individuální návštěvu v Liberci, tak na další konfrontaci s jedním z nejlepších klubů v republice.

Individuálně z našeho kádru musíme vypíchnout Vogta, který mnoho pokusů Benaga lapil a byl nám oporou. Dále také Jirku Štajnera, který že nejen jednu branku vstřelil, ale předvedl skvělý výkon v celých 40ti minutách.

Vyjádření k utkání domácího trenéra Benaga – Beniho Simitciuho:

Přátelské utkání s kluky z Liberce jsem sám chtěl, jelikož se mi jejich styl hry v minulém PU utkání líbil. Zápasem jsme nyní vyplnili dlouhou přestávku před play-off. Tým přijel dokonce i se Štajnym, kterým předvedl super sólo akci na 3:1, jemuž následoval aplaus od zručského publika.

Utkání splnilo účel, jelikož mělo větší náročnost než běžný trénink. Vyzkoušeli jsme si různé věci: kombinace čtyřek, využili golmana v útočné fázi hry, ve které se Cristiano i brankově prosadil. Zahráli si i mladíci z U19, takže vše OK.

Vedení Zlýho snu děkuji za to, že přijalo pozvánku a s týmem na sparing k nám do Zruče dorazilo. Mužstvo zde s námi odehrálo důstojnou partii. Poděkovat musíme i divácké kulise, která se v hale sešla v hojném počtu, což překvapilo i hostující hochy z Liberce. Nepřeji Snu výhru v Divizi, jelikož se tomu tak určitě stane, ale přeji jim, aby příští rok v lize druhé pokračovali stejným stylem a hecem. Když k tomu tak přistoupí věřím, že budou kvalitním týmem i tam.“

  • Sestřih z utkání a exkluzivní branka Štajnyho bude na našich stránkách ještě zveřejněna

 

Sestava FTZSL:
Vogt – Bína P., Žoček, Krejčík, Soběslav – Benek, Henzl, Děkan, Štajner, Polívka

Branky:
Štajner, Benek

 

Sestava FCB:

Cristiano, Bezstarosti – Marcelo, Ibrahimi, Rodek, Hochman – Galvao, Diego, Belej

Branky:

Belej 2, Galvao 2, Diego 2, Cristiano

 

Díky za podporu !
tým FTZSL

 

ZPĚT