… „A“ mužstvo – 13. kolo Divize „A“ – Sezona 2015/2016
… Pátek – 15.01. – 20:15 – SH ČVUT Praha

Od začátku zápasu se očekávala opatrná hra obou mančaftů, což realita potvrdila. Wizards jsou proslulí svou dobře propracovanou obrannou hrou, čemuž před tímto kolem nasvědčovalo pouhých 30 inkasovaných branek. Mimo jiné soupeř s touto taktikou ve 2. kole na harcovské palubovce slavil úspěch, kdy naši sérii bez jediné prohry utnul po více jak dvou letech (4:5).

My jsme se chtěli v úvodu chopit vedení a zabránit tak pouhému vyčkávání soupeře, nicméně opak byl opět pravdou. Nezachycení náběhu obránce nás stálo první branku utkání – 0:1

Zanedlouho jsme se naštěstí mohli radovat z vyrovnání, kdy pasu Štajnera využil Beneš – 1:1

Obdobná situace se konala o minutu později. Přihrávky pod sebe využil opět Beneš a zvrátil stav skóre na naši stranu – 1:2

Do poslední minuty první půle jsme měli daleko více ze hry my, kdy jsme spousty šancí nebyli schopni dotáhnout do vsítěné branky.

Dobře chytajícímu Koudelkovi, který nespočet střel pochytal pomáhala i branková konstrukce.

Bohužel 4s před koncem se opakovala situace z první inkasované branky, kde jsme se nestačili chytit s nabíhajícím bekem a do šaten šly oba týmy za nerozhodného výsledku 2:2

Druhá 20ti minutovka nabídka už gólových akcí víc. Po minutě hry přetaženého pasu Beneše využil Bohata a chytrým lobem navyšoval na 2:3.

O tři minuty později zkompletoval hattrick muž zápasu Beneš po individuální akci – 2:4.

Třetí branka druhého poločasu patřila opět nám. Při malinko zmateně hrané power-play jedné zakončené akce využil Vogt a výkopem přes celé hřiště nám zajistil luxusní 3 brankové vedení – 2:5

Power-play se nakonec pražanům vyplatila. Odražený míč ze schrumáže těl se dostal k domácímu Imlaufovi a ten snižoval na 3:5.

Poté se mezi nohy opět z odraženého míče prosadil domácí Výborný a z tříbrankového náskoku bylo náhle úzké vedení 4:5.

Domácí tým měl v závěru zápasu 5 akumulovaných faulů. Ten 6tý inkasoval Bína P., jenž 10ti metrový kop sám proměnil – 4:6

A tečku za solidním utkáním udělal Beneš, který si posadil dlouhý míč od Bíny na prsa a pohodlně ho zasunul do prázdné branky.

“ Pro nás to jsou velice ceněné 3 body, jelikož víme, jaký futsal soupeř preferuje. Tento styl pro nás není zrovna populární a příliš ho neuznáváme, nicméně jsme si s ním dokázali poradit.

Chyběla nám útočná dvojice Benek-Němec, kterou gólově více jak plnohodnotně nahradili Beneš se Štajnerem.

Ti si zaslouží velkou pochvalu jak za práci útočnou, tak i obrannou.

V první půli jsme bohužel nestačili 2x zachytit ojedinělé náběhy beků soupeře, z čehož jsme jak na potvoru pokaždé inkasovali. Domino v brance další složitější situace řešit nemusel.

V poločase druhém se naše hra směrem dopředu zkvalitnila, s čímž přišly i branky.

O výsledek jsme se strachovali při power-play, kdy nás soupeř zatlačil, ale vše jsme zvládli a zaslouženě odvezli všechny 3 body.

Nadstandard podal Bohata a útočná dvojice Beneš-Štajner, kteří se podíleli téměř na všech našich brankách.

Poděkovat musíme na dálku i Olympiku Mělník, který smetl Hrasl a pomohl nám tak k odskočení na čele tabulky o 5 bodů.

Nyní se musíme soustředit na povinné 3 domácí body proti Čechii Slaný.“

Sestava:
Vogt – Bohata, Vodička, Žoček, Bína P. – Beneš, Štajner, Polívka

Branky a asistence:
Beneš 4+1, Bína P. 1+2, Vogt 1+1, Bohata 1+0, Štajner 0+1,

*** Mezi 3 hráče zápasu byli z našeho týmu delegátem zvoleni Jakub Beneš a Petr Bohata.

*** V sestavě kola se z našeho týmu objevil již počtvrté v sezoně Jakub Beneš.

Ve 14. kolo Divize „A“ přivítáme soupeře ze Slaného a to R.S.C Čechii, které patří momentálně 7 příčka.

Soupeř do tohoto kola nastřílel 79 branek a stejný počet inkasoval.

Vše se bude konat ve SH Harcov (Ne – 24.01. – 19:30) !!!

První vzájemný duel obou celků skončil v Biosce výhrou Zlýho snu 6:9.