… „A“ mužstvo – 12. kolo Divize „A“ – Sezona 2015/2016
… Pátek – 08.01. – 20:15 – SH Bios Dobřichovice

Do prvního utkání letošního roku jsme vstoupili zodpovědně a trpělivě vyčkávali na otevřené prostory v obranném valu soupeře.
I přes herní převahu se soupeř dostával do brejků, z nihcž jeden využil. Hezkého míče pod sebe zužitkoval domácí Šlapák a otevřel tak skóre zápasu – 1:0
Vyrovnávací branky jsme se dočkali až v 17té minutě, kdy do prázdné branky zasunul míč Mečíř J. po nástřelu Benka.
Nebýt nervozity a hlouposti některých domácích hráčů, šly by oba týmy do šaten za nerozhodného stavu. Naštěstí pro nás 6tý a 7mý faul Sokolu potrestal z 10ti metrového kopu Benek a bylo náhle vše jinak. K tomu navíc vymyšlený 6tý faul na naší straně spravedlivě a s přehledem lapil Vogt.
V druhé půli se hra domácích i přes nepříznivý stav nezměnila a my stále dobývali zaparkovaný autobus před svatyní Dobřichovic.
Svou druhou trefu si do statistik zapsal opět Šlapák, který využil odraženého míče u naší branky – 2:3
V tom ihned po rozehrávce bombou z poloviny hřiště udeřil levačkou Žoček a opět nám zajistil 2 brankové vedení – 2:4.
Páte rozvlnění sítě patřilo Benkovi, který zkompletoval hattrick a kanárka dovršil svým premiérovým gólem Polívka – 2:6
Bohužel soupeř snížil dvěma slepenými brankami z odražených míčů na 4:6 a my museli opět zvýšit otáčky.
Po time-outu a domluvě jsme nenechali nic náhodě. Dobřichovice začali hrát power-play, nicméně hráč navíc na takto malém prostoru příliš velkou výhodou nebyl.
Naopak jedné zakončené akce využil Vogt a milimetrovým výkopem zvyšoval na 4:7.
Poslední slovo jsme měli opět my, kdy si svůj druhý gól připsala nová akvizice Polívka – 4:8
Nervózní a podráždění hráči Dobřichovic v úplném závěru dokázali ještě zahodit další 10ti metrový kop za zbytečný faul Vodičky.

“ Zápas to byl dle očekávání těžký, jelikož jsme věděli, že nás opět čeká hřiště s minimálními rozměry. V úvodu jsme se soustředili na začátek utkání, což jsme splnili a první poločas vyhráli i po dvou chybách soupeře, který se zbytečně rozčiloval nad svou hloupostí a fauly. K tomu jsme ještě spousty příležitostní nedokázali využít.
Ve druhé půli jsme museli reagovat time-outem na dvě slepené branky, ale to bylo od soupeře vše.
Krom první branky si Dobřichovice nevypracovali ani jeden gól a hráli spíše na náhodu. Každopádně v Biosce to bude mít každý mančaft těžké.
Vyzdvihnout musíme Benka, který dělal soupeřům svým pohybem problémy a zaznamenal hattrick. Dále také Polívku, jenž svou premiéru zvládl na jedničku.
Z nižší soutěže byl zvyklý míč zbytečně dloho tahat, což po pár střídáních pochopil a skvěle se do týmu zapracoval. Navíc svůj výkon okořenil dvěma zásahy.
Dalším pozitivem je i výkon Petra Bohaty, který nelenil a přijel tým na palubovku podpořit až z dalekého Mostu.
Zapomenout nesmíme na Vogta, který se nenechal ze dvou 10ti metrových kopů ani jednou překonat a k dobrému výkonu přidal branku přes celé hřiště.
Na pár střídání se v obraně vystřídal i Bína P., který konečně vyléčil natažený sval a v dalších utkáních bude plně k dispozici.
Nyní se tým musí soustředit na páteční utkání s Wizárdama, kde to bude zkouška pro naše nervy a trpelivost.“

Sestava:
Vogt – Bohata, Vodička, Žoček, Horáček P., Bína P. – Suk, Mečíř J., Benek, Polívka

Branky a asistence:
Benek 3+1 , Polívka 2+0 , Žoček 1+1 , Mečíř J. 1+0 , Vogt 1+0, Bína P. 0+1, Bohata 0+1, Horáček P. 0+1

*** Mezi 3 hráče zápasu byli z našeho týmu delegátem zvoleni Aleš Benek a Dominik Vogt.

*** V sestavě kola se z našeho týmu objevil již popáté v sezoně Aleš Benek.

13. kolo Divize „A“ odehrajeme na půdě Wizards DDM Praha 10, kteří se stali našimi prvními přemožiteli od doby založení z r. 2013.
Soupeř je známý svým defenzivním stylem hry, což dokazuje i 30 inkasovaných branek za 12 utkání. Na druhou stranu se pražené nemohou příliš pyšnit svým útokem, kdy nasázeli pouhých 42 branek, což je o pouhý gól více, než-li má poslední Relax Ústí n./L.
Wizards patří aktuálně 5. příčka Divize.
Duel se odehraje v pátek – 15.01. od 20:15 v hale na Julisce (ČVUT Praha).