“A” tým | 12. kolo | 1. FUTSAL liga Sezona 2025/202

Pátek | 12.12. | 19:30 | SH Dukla Liberec

 

 

V pátek 12. prosince odehrál FTZS Liberec v domácím prostředí 12. kolo 1. Futsal ligy, ve kterém přivítal SK Rapid Ústí nad Labem. Duel sliboval vyrovnanou podívanou už před úvodním hvizdem – první vzájemný zápas sezony skončil těsnou výhrou Liberce 5:4 a oba týmy šly do utkání s jasnou motivací. Zatímco domácí chtěli navázat na divoké vítězství 8:6 z palubovky Vysokého Mýta, hosté přijeli s cílem odčinit předchozí zaváhání proti Vyškovu.

Od prvních minut se potvrdil očekávaný herní obraz. Liberec byl aktivnější, držel míč a trpělivě se snažil rozebrat pevně organizovanou defenzivu Rapidu. Hosté naopak vyčkávali zatažení na vlastní polovině a spoléhali na rychlé protiútoky. První výraznou šanci měl domácí Caio, skóre se však měnilo na opačné straně. V 6. minutě Vávra našel přihrávkou podél lajny Bartoše, který se uvolnil přes Jelínka a bodlem prostřelil Vogta po zemi k tyči – 0:1. Inkasovaný gól hosty ještě více utvrdil v defenzivním pojetí a dodal jim potřebnou jistotu. Liberec ale brzy odpověděl. O vyrovnání se postaral CAIO, který sehrál celou akci od prvního doteku až po zakončení. Po uvolnění přes Sancheze připravil míč pro Allanzina, jenž v náběhu oběhl brankáře. Jeho střelu sice vracející se obránce zblokoval, míč se ale odrazil zpět k CAIOVI, který jej doklepl do odkryté branky – 1:1. V dalších minutách se hra vyrovnala a hala byla svědkem napjaté pasáže plné soubojů a taktické trpělivosti. V 16. minutě sice Hernandez dostal míč do sítě Liberce, branka však kvůli hře rukou neplatila, a tak se do poločasové přestávky odcházelo za nerozhodného stavu.

Do druhého poločasu vstoupil Liberec s ještě větší intenzitou a snahou zlomit zápas na svou stranu. Domácí stupňovali tlak a hledali skuliny v obraně hostů. Velkou příležitost připravil Jelínek, který vyslal do přečíslení Žampu s Daňkem, ale zakončení přišlo příliš brzy a mířilo mimo. Na druhé straně se musel blýsknout znovu Vogt, jenž napravil chybu spoluhráčů v rozehrávce a zneškodnil samostatný únik Peny. S rostoucí intenzitou přibývalo i osobních soubojů a emocí, rozhodčí Dragoun tak musel několikrát sáhnout po žlutých kartách. Klíčový moment přišel po jedné z nervózních ztrát Liberce. Hosté získali míč, Skalák našel mladého Černého, který svou premiérovou trefou v nejvyšší soutěži poslal Rapid do vedení 2:1. Domácí tým okamžitě reagoval hrou bez brankáře a vytvořil si několik slibných příležitostí, ale obětavá obrana Rapidu a odhodlání hostů už změnu skóre nepřipustily.

FTZS Liberec tak v dramatickém a vyrovnaném utkání podlehl Rapidu Ústí nad Labem těsně 1:2. Přestože výsledek tentokrát body nepřinesl, domácí zanechali na palubovce maximum a potvrdili, že patří mezi špičku soutěže. Liberec  tak přezimuje na třetí příčce tabulky s výrazným bodovým náskokem na další týmy. Tým se nyní může soustředit na další část sezony, ve které bude chtít na dosavadní výkony navázat. Klub zároveň děkuje fanouškům za podporu v roce 2025 a věří, že společně zažijí další silné futsalové momenty v nadcházejících zápasech v roce 2026.

 

FTZS Liberec x SK Rapid Ústí nad Labem – 1:2 (1:1)

Sestava

Vogt, Plechatý – Jelínek, Žampa, Bína, Daněk, Caio, Allan, Bulejko, Kuta, Gschwentner

Branky

Caio

Asistence

Allanzin

 

 

Ohlas Karla Vrabce (trenér FTZS Liberec)

“Určitě nás mrzí prohrát poslední utkání v roce a hlavně před domácími fanoušky. Nevyřešili jsme spoustu brejkových situací. Myslím si, že kdybychom je řešili líp, tak zápas zvládneme.”

Ohlas Michala Saláka (hrající trenér SK Rapid Ústí nad Labem)

„Určitě dnes vyhrál spíše šťastnější tým. Snažili jsme se dnešnímu úspěchu přizpůsobit všechno, dobře jsme bránili, soupeř byl více na míči, ale podržel nás i brankář Michal Hůla. Jsem rád, že moje loučení s kariérou dopadlo vítězně. Je to pro mě hodně emotivní, hrál jsem futsal 21 let a budu se teď snažit mít minimálně stejně úspěšnou kariéru také jako trenér.“

 

tým FTZS

 

 

ZPĚT