„A“ tým – 9. kolo VARTA FUTSAL LIGY – Sezona 2019/2020

Neděle – 17.11. – 19:30 – SH Dukly Liberec

Deváté kolo nejvyšší futsalové soutěže přineslo severočeské derby. Liberečtí měli do tohoto utkání s Démony poměrně vyrovnanou bilanci, kdy v loňské sezoně soupeře na Harcově udolali a naopak v České Lípě padli po dvou desetimetrových kopech. Dle prognóz se tak dalo očekávat vyrovnané utkání, což se nakonec i potvrdilo.

První poločas byl opatrný z obou stran, kdy liberečtí vyčkávali v bloku a chodili do rychlých protiútoků. V rámci první dvacetiminutovky to byl právě FTZS, který si vytvořil daleko více příležitostí. Tu z 18. minuty vyřešil ladně MIROSLAV DVOŘÁK a otevřel tak skóre zápasu. Bohužel pro domácí si pár sekund před koncem poločasu našel své místo ve vápně Fichtner a po rohovém kopu srovnal na 1:1

Úvod druhé půle patřil libereckým. Pohlednou akci JANÁČKA s Benekem zakončil v pádu prvně zmiňovaný hráč a opět vrátil vedení na stranu domácích. Odskočení o 2 branky zajistil ŠTĚPÁN RUMLER, kterému nádherně propasíroval míč mezi beky Filip Henzl – 3:1

V poslední desetiminutovce se Démonům povedlo snížit opět Fichtnerem a navíc hráli liberečtí pod hrozbou 10m kopu. Úplný závěr tak přinesl několik závarů před Vogtem, ale vše se podařilo ubránit a uhájit vítězství před početnou diváckou kulisou, která si tak mohla užít první domácí výhru v této sezoně.

Konečný výsledek 3:2

FTZS Liberec x Démoni Česká Lípa – 3:2 (1:1)

Sestava FTZS Liberec:
Vogt, Plechatý – Bína P. (K), Dvořák, Bína M., Henzl, Baláž, Vrabec  – Rumler, Janáček, Benek, Daněk, Žoček, Novotný V.

Branky:

Janáček, Dvořák, Rumler

Hodnocení Michaela Vacka (trenér FTZS Liberec):

„ Jsem velmi rád, že se nám podařilo vybojovat tři body. Bylo to pro nás velmi důležité utkání. V prvním poločase jsme mohli odskočit o větší brankové rozdíl, ale bohužel se nám to nepovedlo a v poslední minutě jsme dostali srovnávací branku. V druhém poločase se nám podařilo dát rychlé dva góly a pak už jsme se mohli soustředit jen na defenzivu. Opět opakuji, pro nás velmi důležité tři body po těžkém zápase.“

Hodnocení Pavla Bíny (kapitán FTZS Liberec):

„ Na zápas jsme se všichni těšili a odvedli jsme v něm dobrou práci. Musím podotknout, že trenéři neměli v tomto směru jednoduchou práci, jelikož do hry byly připraveny 4 naprosto výkonnostně srovnatelné čtyřky a tak bohužel ne všichni dostali prostor ve hře. Zápas byl dle očekávání opatrný a kdybychom proměnili své šance v první půli, mohlo být veseleji. Naopak jsme při nepozornosti špatně odbránili roh a inkasovali šatnáře. Ve druhé půli se nám podařilo po krásných akcích odskočit na 3:1 a soupeř to měl těžké. Navíc hrál oslabení po ČK Kubelky. Tuto pasáž jsme absolutně nezvládli. Bohužel jsme v přesilovce téměř neohrozili hostující branku a rychle nasbírali 5 AF. Démoni si v závěru zápasu vytvořili své šance, ale srovnat už nedokázali. Hráče musím pochválit za týmový výkon. Každý si uvědomoval důležitost zápasu a tak k tomu také jednotlivci přistoupili. Nyní se musíme už soustředit na závěr roku, kde nás čekají 3 těžké zápasy (Chrudim, Brno, Mělník – pozn. redakce).“

Hodnocení Karla Kruliše (trenér Démonů ČL):

„ Dnešní rovnocenná bitva měla šťastnější konec pro soupeře z Liberce, který potrestal naše chyby. První poločas to bylo opatrné z obou stran, byl to boj na středu hřiště. V poslední minutě padly branky, které přinesly do kabin nerozhodný stav. Do druhé půle jsme do páté minuty pro mě nepochopitelně zůstali v šatně, jelikož nás soupeř pro náš laxní přístup potrestal dvěma góly a my museli opět honit výsledek. Poté se hosté uchýlili k jejich hře a to k bránění a čekaní na chybu a hrozili z brejků. Nám už se bohužel povedlo jen snížit na rozdíl jedné branky. Dnes jsme tady prohrát neměli a minimálně bod jsme si měli odvést, ale soupeř byl hladovější a proto vyhrál. Tímto mu gratuluji ke třem bodům.“