… „A“ mužstvo – 14. kolo Divize „A“ – Sezona 2015/2016
… Neděle – 24.01. – 19:30 – SH Harcov Liberec

Kurz na soupeřův první gól v našich utkáních stále klesá. V zápase proti Čechii tomu nebylo jinak a my i přes herní převahu opět prohrávali 0:1, kdy se ve 3. minutě utrhl slánský Caizl.

Vyrovnání jsme se dočkali v minutě 6té. Exekutor Němec J. z volného přímého kopu propálil vše, co mu stálo v cestě – 1:1

K obratu zavelel uzdravený kapitán Bína P., který si v pohledné akci 2x narazil nejdříve o Štajnera a poté o Beneše, který servíroval míč do prázdné branky – 2:1

Přibližně v 15té minutě získal skluzem míč Němec J., přes něhož soupeř přepadl a úmyslně našeho útočníka udeřil patou do obličeje. To bohužel ani jeden z rozhodčích neviděl. Rozhořčený Ňéma čechijskému hráči důrazněji domluvil, za což byl potrestán ČK a vyloučením.

Oslabení náš tým zvládl na jedničku, kdy jsme soupeře až na dvě střely ze střední vzdálenosti k ničemu nepustil.

Do poločasu zbývalo při rozehrávce autu asi 5s. Míč do hrotu si stáhl Benek, položil si brankáře a sekundu před závěrečným klaksonem vstřelil náš třetí gól – 3:1

Druhá půle byla z obou stran nijaká. Soupeř stál bez větší aktivity před svou brankou a vyčkával na naše chyby.

Čtvrté branky se chopil Beneš, který prolomil svou střeleckou smůlu. Nastřelený míč Bíny P. si stáhl a prostřelil Kudrnu – 1:4

Pro náš tým to byl poslední zásah v zápase. Nespočet neproměněných příležitostí i do prázdné branky zkušená Čechie trestala.

Dvěma brejky snížila na 4:3, aniž by se snažila svůj blok vysunout a naše beky a napadat.

Ke konci utkání nám pomohla ještě 2x branková konstrukce.

I přes mdlý a špatný výkon jsme si zaslouženě ze zápasu odnesli plný počet bodů za těsný výsledek 4:3.

“ V zápase jsme klasicky prohrávali, což už je na hlubší zamyšlení. Do půle jsme stačili vstřelit 3 branky a utkání otočit v náš prospěch. Mrzí nás vyloučení Pepy Němce, který byť  své emoce nezvládl ukočírovat, tak je na zvážení předcházející úder do obličeje, kterého si ani jeden ze sudích nevšiml.

Utkání to pro nás nebylo jednoduché. Čechie Divizi hraje snad čtvrtstoletí a má zažitý svůj nepříliš atraktivní systém. K tomu všemu měli všichni členové včetně „kouče“ plná ústa řečí při každém souboji, což je pravděpodobně záměrné. My jsme se jejich hře přizpůsobili, vázla nám kombinace a  navíc jsme nebyli schopni proměnit mnoho šancí.

Každopádně náš výkon byl z řad slabších, což nás mrzí především vůči divákům, kterých se na Harcově sešel velký počet.

Pozitivním je naopak zapojení Kuby Děkana, který odevzdal poctivý výkon a plnohodnotně nahradil vykartovaného Němce.

Dále musíme pochválit (ikdyž neradi) brankáře Soukupa, který o víkendu odchytal skvěle obě utkání :))

Nyní se musíme soustředit na utkání v Chomutově, kde bychom si v případě výhry zajistili luxusní 8mi bodový náskok na čele tabulky.“

Sestava:
Soukup – Bína P., Žoček, Vodička, Suk – Benek, Beneš, Štajner, Němec J., Děkan

Branky a asistence:
Beneš 1+1, Bína P. 1+0, Benek 1+0, Němec J. 1+0

*** Mezi 3 hráče zápasu byli z našeho týmu delegátem zvoleni Aleš Benek a Pavel Bína.

*** V sestavě kola se z našeho týmu tentokrát neobjevil nikdo.

V 15. kolo Divize „A“ odcestujeme na palubovku Baníku Chomutov, který nám v tabulce kryje záda a ztrácí 5 bodů.

Soupeře jsme v prvním vzájemném utkání přejeli poměrem 11:2.

Baníku tak momentálně náleží 2. příčka s 31 bodovým ziskem při skóre 117:63.

Vše se odehraje v pátek – 29.01.2015 od 19:15 (MSH Chomutov).